Domov VIDEO Ako dopadla zrážka vlaku s kamiónom prevážajúcim nadrozmerný náklad? Pozrite si video

Ako dopadla zrážka vlaku s kamiónom prevážajúcim nadrozmerný náklad? Pozrite si video

Nákladné auto prevážajúce nadrozmerný náklad v texaskom meste Luling sa zaseklo na železničnom priecestí práve v čase, kedy tadiaľ prechádzal vlak…

Preprava nadrozmerného nákladu si vyžaduje extra dávku zodpovednosti a v neposlednom rade aj šoférskeho skillu. Predsa len, prevážať či už extrémne ťažký, extrémne dlhý alebo extrémne široký náklad nedokáže len tak hociktorý vodič. To platí dvojnásobne, ak plánovaná trasa vedie napríklad cez želežničné priecestie, ako tomu bolo aj v tomto prípade.

Prevoz častí veternej turbíny

Pretože veterné turbíny vidíme zvyčajne len z veľkej z diaľky, je pre nás ťažké predstaviť si, aké veľké v skutočnosti lopatky sú. Často pritom dosahujú rozmery okolo 50 metrov na dĺžku a váhu až 10 ton. Koniec koncov, o ich extrémnych rozmeroch svedčí aj celý rad videí z prepravy, ktoré je možné nájsť kdekoľvek na YouTube. Mimochodom, najdlhšia lopatka veternej turbíny majú na svedomí dve dánske firmy Adwen a LM Wind Power a dosahuje dĺžku 88,4 metra.

Nebude preto prekvapením, že pri prevoze takého nákladu môžu vzniknúť nepríjemné až nebezpečné situácie. Presvedčil sa o tom aj vodič kamiónu v americkom meste Luling v štáte Texas. Ťažko povedať, kde nastala chyba, no plánovanie trasy rátalo s náročným prechodom cez želežničné priecestie. Ako už tušíte, kamión sa na ňom zasekol práve v čase, keď sa na priecestie rútil osobný vlak v plnej rýchlosti.

Vlak vs kamión – 1:0

Na videu je vidieť, ako sa sprievodné vozidlá snažia dostať čo najrýchlejšie do bezpečnej vzdialenosti od priecestia. Vodič kamiónu sa zúfalo snaží dostať z priecestia, no márne. Osobný vlak v rýchlosti zmietne z cesty celý nadrozmerný náklad. Lopatka je nenávratne poškodená a kamión tiež nevyzerá veľmi dobre.

Našťastie podľa portálu KXAN nebol pri zrážke nikto z účastníkov vážne zranený, aj keď CBS Austin uvádza, že časť posádky vlaku bola prevezená do nemocnice. Posledný uvedený zdroj tiež poznamenáva, že dané želežničné priecestie „má dlhodobú povesť“ nebezpečnej križovatky. Svedkovia však tvrdia, že niekoľko iných nákladných áut, ktoré rovnako prevážali nadrozmerné lopatky turbíny, sa cez želežničné priecestie dostalo bez problémov. Odpratanie vrakov z miesta nehody trvalo 6 hodín.

https://youtu.be/d_p5wKp-jfs

Train Cuts Through Wind Blade at Crossing || ViralHog

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJCarthrottle
Predchádzajúci článokTEST MINI Cooper SE, elektrizujúci, dizajnový, ideálny do mesta
Nasledujúci článokChcete jazdiť ako James Bond ? Teraz je tu šanca !