Domov Doprava V Rači čoskoro pribudne nové záchytné parkovisko P+R

V Rači čoskoro pribudne nové záchytné parkovisko P+R

V rámci rozvoja a budovania novej parkovacej politiky v Bratislave sa má začať aj s výstavbou záchytných parkovísk. Nové parkovisko P+R v Rači vyrastie čoskoro.

V súvislosti s pripravovaným zavedením novej parkovacej politiky v hlavnom meste plánuje magistrát zriadiť aj niekoľko záchytných parkovísk najmä okrajoch mesta. Princíp fungovania je veľmi jednoduchý. Prídete autom na okraj mesta auto tam odstavíte a pohodlne prestúpite na MHD. Týmto spôsobom tak má byť odľahčená doprava najmä v centre mesta. Jedným z nových záchytných parkovísk bude aj P+R v Rači. Parkovisko sa bude nachádzať Púchovskej ulici oproti obratisku električiek na Komisárkach.

Oplotené parkovisko bude disponovať vyše stovkou parkovacích miest a sa bude nachádzať na pravej strane Púchovskej ulice (v smere von z mesta). V súčasnosti sa tam nachádza nevyužitá plocha, ktorá je medzi čerpacou stanicou a zvyšnými existujúci objektami. Vjazd na parkovisko bude zabezpečený novovybudovaným prístupom od čerpacej stanice.

Na pešo sa k parkovisku budete môcť dostať existujúcim chodníkom na Púchovskej ulici, ktorý má byť predĺžený k parkovisku na jeho severovýchodnej časti. Od tohto chodníka je zabezpečený úrovňový priechod pre chodcov k električkovej zastávke Komisárky. V budúcnosti má byť vybudovaný chodník aj na severozápadnej strane parkoviska. Magistrát požaduje pri projektovaní parkoviska minimálnu potrebu stavebných úprav.

zdroj: Magistrát hl. mesta

V súvislosti s výstavbou záchytného parkoviska P+R v Rači, potrebné zabezpečiť aj bezpečnosť. „Priechod pre chodcov bude výrazne označený alebo osadený svetelnou signalizáciou. Bude znížená maximálna povolená rýchlosť pre autá – teda 50-ka bude začínať výrazne skôr pred vstupom do Rače než je tomu dnes,“ je napísané na webovej stránke mestskej časti Rača. Parkovisko budú môcť vo večerných hodinách využívať aj obyvatelia Komisárok.

V týchto dňoch magistrát obstaráva zhotoviteľa projektovej dokumentácie pre toto parkovisko. Cena zákazky sa zatiaľ odhaduje na sume  10-tisíc € a dokumentáciu požaduje dodať do 10 týždňov od účinnosti zmluvy.

Žltou farbou sú vyznačené spevnené plochy vjazdov a chodníkov. Červenou farbou je vyznačené navrhované oplotenie a oranžovou plocha navrhovaného parkoviska.

zdroj: Magistrát hl. mesta

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 2.3 / 5. Počet hodnotení 6

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!