Domov Doprava Lužný most bol konečne otvorený. Ďalšia etapa D4R7 je v prevádzke

Lužný most bol konečne otvorený. Ďalšia etapa D4R7 je v prevádzke

zdroj: minister dopravy Andrej Doležal

Sen sa postupne ale isto stáva realitou a obchvat Bratislavy naberá na sile. V nedeľu 26.9.2021 bol slávnostne otvorený nový úsek s novým mostom.

Ide v poradí o šiesty most cez našu hraničnú rieku Dunaj. V posledný septembrový víkend sa tento úsek dočkal svojej prezentácie a bol otvorený pre vodičov a je v plnej sile pripravený na používanie.

Nový úsek s celkovou dĺžkou 4,3 kilometra má spájať diaľnice D4 na križovatkách Bratislava, Petržalka – Bratislava, Juh – tiež dobre známa ako Ketelec. Pokiaľ tento most budete chcieť využívať, nezabudnite, že sa jedná o spoplatnený úsek, takže diaľničná známka je nutnosťou. Most má celkovú dĺžku 35 metrov. Na jeho postavenie bolo využitých viac ako 4-tisíc ton predpätnej ocele, 40-tisíc ton výstuže a 110-tisíc metrov kubických betónu.

D4R7 Construction pôvodne plánovala otvoriť všetky úseky D4 a R7 v poslednú septembrovú nedeľu, 26.9.. Pre náročnosť zorganizovania dopravy v hlavnom meste SR sa jednotlivé úseky budú otvárať postupne. Nový úsek na D4 s Lužným mostom je napojený na už exitujúcu časť D4 – na juhovýchodnom obchvate hlavného mesta, smerom na križovatku Bratislava, Východ v okolí Ivanky pri Dunaji.

Počas prvého októbrového týždňa by mali byť postupne otvorené úseky Jarovce – Bratislava, Petržalka. V celkovej dĺžke 2,2 kilometra a R7 Bratislava, Nivy – Bratislava, Juh, s celkovou dĺžkou 6,3 kilometra. Úsek Čierna voda – Bratislava, Východ sa očakáva na konci októbra. D4R7 po dokončení a úplnom otvorení má mať 59 kilometrov.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!