Domov Lifestyle Zabudnite na Feliciu, teraz prišiel na rad tuning Dacie Duster !

Zabudnite na Feliciu, teraz prišiel na rad tuning Dacie Duster !

Každý, kto jazdi na modeli Dacia Duster využíva najmä jeho praktickosť a veľmi skvelý pomer ceny a výkonu. Dacia Duster je výnimočným vozidlom a to myslíme v plnej vážnosti. Neexistuje veľa automobilov ako je práve Duster. A preto sa nemecký úpravca Prior Design rozhodol trošku odhodiť svojim bodykitom zábrany a ukázať “svaly” Dacie Duster.

Tento úpravca vozidiel ešte v minulom roku predstavil koncept, ktorým úplne zmenil štýl Dustera. Praktické auto dostalo úplne iný nádych. Duster odetý do športovosti a agresivity je veľmi zaujímavým modelom. No a aby sa nezostalo iba pri koncepte, na rad prišla produkcia.

Širší a širší

Tento počin dostal názov Dacia Duster Widebody Aero-Kit. Čo už samo hovorí za seba. Tento bodykit obsahuje predný spojler a k widebody neodmysliteľne patriace rozšírené lemy blatníkov. Zároveň je v tomto balíku zahrnuté aj bočné prahy, zadný difúzor a spojler strechy. Všetky diely sú vyrobené zo sklolaminátu s názvom Dura-Flex. Ten je práve charakteristický svojou skvelou povrchovou štruktúrou. Jeho stabilita a lakovanie je veľmi jednoduché.

Precíznosť a vysoký dôraz na kvalitu tak zabezpečuje podľa výrobcu Prior Design aj jednoduchú inštaláciu za prijateľné peniaze. A čo takáto úprava bude stáť vašu peňaženku ? Základ tohto bodykitu vás vyjde v Nemecku zhruba 3 000 €. Následne si k nemu môžete dokúpiť aj strešný spojler, predlžujúcu líniu strechu a to vás vyjde 299 €.

Pozor na detaily

No a k takto vybavenej Dacii Duster vám už chýba iba zopár detailov, na ktoré sa nezabúda. Ako hovorí staré autíčkárske príslovie: “Kolesá robia auto!” Čiže poriadne obutie bude naozaj treba pre športový look. Pridajte k tomu poriadny zvuk z výfuku. Mimochodom, difúzor vzadu počíta s dvomi nie malými koncovkami výfuku. Ak sa teda rozhodnete urobiť z vašej Dacie športovo vyzerajúce monštrum, toto je ukážka ako by to malo, respektíve mohlo vyzerať.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!