Domov Elektromobilita V Bratislave postavia najvýkonnejší nabíjací hub v Európe

V Bratislave postavia najvýkonnejší nabíjací hub v Európe

Foto: Ejoin

Slovenský výrobca nabíjacích staníc a prevádzkovateľ nabíjacej siete Ejoin oznámil, že v Bratislave postaví nový nabíjací hub, aký nám budú závidieť v celej Európe. 

Pravidelne vás informujeme o novinkách zo sveta elektromobility a najmä v Číne vznikajúcich automobiloch, ktoré majú schopnosť extrémne rýchleho nabíjania. Bez zodpovedajúcej infraštruktúry sú však takého schopnosti prakticky nevyužiteľné. Aj keď elektromobility predávané v Európe majú zatiaľ nižšie nabíjacie výkony v porovnaní s prvými lastovičkami v Číne, už v roku 2025 prídu na trh elektromobily nových generácií, takže môžeme očakávať zlepšenia aj v tomto smere.

nabíjací hub Ejoin
Foto: Ejoin

Spoločnosť Ejoin najnovšie oznámila, že v Bratislave vybuduje najvýkonnejší nabíjací hub v Európe. Nabíjacie body poskytnú výkon až 600 kW. Elektromobil, ktorý bude schopný prijať energiu do batérií s takto vysokým výkonom, bude možné z 10 na 80 % nabiť v priemere do 15 minút. Viac ako osobné autá takto vysoký výkon nabíjania môžu využívať nákladné vozidlá, v správe sa však zatiaľ neuvádza, či bude nabíjací hub prispôsobený aj na nabíjanie elektrických nákladných vozidiel. Nabíjací hub by mal vyrásť v blízkosti diaľničného obchvatu, pravdepodobne pri nákupnom stredisku Avion. Ejoin tiež informuje, že nabíjací hub využije terminálové riešenie s centrálnou jednotkou napojenou na 3 nabíjacie stojany. Každý z nich bude vybavený dvoma nabíjacími konektormi typu CCS2. Nabíjacia stanica tak poskytne celkovo 6 nabíjacích bodov s maximálnym výkonom na jeden konektor až 600 kW.

Otvorenie nabíjacej stanice je naplánované na tretí kvartál tohto roka. Stojany budú vybavené aj platobným terminálom, takže okrem aplikácie Ejoin GO bude možné za nabíjanie zaplatiť aj platobnou kartou.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Ejoin
Predchádzajúci článokŠialene rýchly sedan dorazil na Slovensko. Aké sú ceny?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here