Domov Elektromobilita Vieme koľko bude stáť najlacnejší ENYAQ iV ! Ako hlboko siahneme do...

Vieme koľko bude stáť najlacnejší ENYAQ iV ! Ako hlboko siahneme do vačku ?

Základný model elektrického SUV vozidla ŠKODA ENYAQ iV 50 dostalo svoju cenovku a zákazníci si ju už teraz môžu objednať.

Modelové portfolio prvého plne elektrického SUV ŠKODA ENYAQ iV sa rozširuje o ďalšieho člena. Ide o ENYAQ iV 50, ktorý ponúka výkon 109kW (148 koní). Kapacita batérie je 55 kWh a predpokladaný dojazd podľa známej normy WLTP je 362 kilometrov.

ŠKODA ENYAQ iV 50

Nový a prístupnejší model

Model ŠKODA ENYAQ iV 50 sa stáva oveľa prístupnejším pre klientov značky Škoda a vstupuje do ponuky automobilky v našej krajine. Ide o plne elektrický model, ktorý sa už v štandarde ponúka v prevedení STUDIO. V bohatej základnej výbave dostanú zákazníci aj interiér s látkovým poťahom sedadiel, dvojramenný multifunkčný kožený volant, 10 palcový infotainment systém s dotykovým displejom a dvojicou USB-C konektorov. Medzi prvky základnej výbavy patrí aj 5,3 palcový virtuálny kokpit a množstvo asistentov.

ŠKODA ENYAQ iV 50

Vodičom nového ENYAQu iV 50 budú asistovať FRONT ASSIST (ochrana chodcov s núdzovým brzdením), LANE ASSIST (asistent udržiavania v jazdnom pruhu), rozpoznávanie dopravných značiek a na cestách pomôže aj digitálna asistentka Laura. Ďalší komfort na palube zaručí automatická dvojzónová klimatizácia, podpora funkcie Smartlink, štvorica reproduktorov, Bluetooth a v neposlednom rade bezkľúčové štartovanie. V základnej výbave nechýba ani podpora prepojenia vozidla s aplikáciou ŠKODA CONNECT.

ŠKODA ENYAQ iV 50

Exteriér vozidla zaujme aj 18-palcovými diskami s krytmi ANDROMEDA. Výbava vozidla ENYAQ iV 50 môže byť doplnená zaujímavými akčnými paketmi. Zákazník má teda bohaté možnosti vo výbere doplnkovej výbavy.

Lepšia prístupnosť nabíjania ?

Túto zaujímavú novinku je možné si objednať na oficiálnej stránke www.skoda-auto.sk alebo aj u všetkých autorizovaných partnerov značky ŠKODA. Prvé vozidlá by mali prísť ku svojim majiteľom v treťom kvartáli tohto roku. Zákazníci majú možnosť zakúpiť si k vozidlu aj domáci ŠKODA wallbox pre jednoduchšie dobíjanie vozidla. Takéto riešenie preto zvýši komfort dobíjania a urýchli celkový proces nabíjania vozidla.

ŠKODA ENYAQ iV 50

ŠKODA taktiež pracuje na univerzálnej karte a aplikácii s názvom Powepass. Táto aplikácia bude k dispozícii už v čase, kedy na Slovensko dorazia prvé modely ENYAQ iV a bude slúžiť na sprístupnenie väčšiny nabíjacích staníc doma a v zahraničí.

A koľko za toto všetko zaplatíme ? Cena tohto modelu, totiž štartuje na sume 34 590 eur s DPH, čo spolu so štátnou dotáciou nie je vôbec zlé.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!