Domov Elektromobilita Ropná spoločnosť postavila najväčšie parkovisko s nabíjačkami

Ropná spoločnosť postavila najväčšie parkovisko s nabíjačkami

Každé parkovacie miesto má vlastnú nabíjačku. Keďže sa nachádza v blízkosti významného dopravného uzla, parkovisko poteší množstvo vodičov elektromobilov.

V Británii vzniklo najväčšie parkovisko s nabíjačkami, na ktorých sa nachádza 150 pomalých a 30 ultrarýchlych nabíjačiek. Toto parkovisko sa nachádza na diaľnici medzi Londýnom a Glasgowom. Za jeho vybudovaním stojí ropná spoločnosť BP. Tá sa v posledných rokoch ako keby pretransformovala a začala stavať nabíjacie stanice v hojnom počte. Snaží sa tak o pripravenie Veľkej Británie na elektrickú budúcnosť. Tieto masívne nabíjacie státia označuje ako „Gigahub“ a aktuálne otvorila ten najväčší z nich. Poskytuje až 180 nabíjacích státí a je súčasťou britskej siete BP Pulse.

Na prvý pohľad ide o klasické parkovisko, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani taký LIDL alebo Kaufland. Na každom parkovacom státí je však prípojka pre nabíjanie elektromobilu alebo plug-in hybridu. Drvivá väčšina z týchto nabíjacích bodov má maximálny výkon iba 7 kW. Iba spomínaných 30 nabíjačiek tvoria „super-chargre“, ktoré majú k dispozícií obojsmerný prúd s maximálnym výkonom 300 kW. Každá z nabíjačiek má vlastné dva porty. Rýchlonabíjačky sú samostatne stojace, no taktiež s možnosťou pre nabíjanie dvoch vozidiel, kde každé dostane šťavu 150 kW.

Kombinácie týchto nabíjačiek s rôznymi výkonnostnými parametrami budú pre britských vodičov využívajúcich elektrické vozidlá určite prínosnými, nakoľko spomínaný Gigahub sa nachádza neďaleko frekventovaných diaľnic M42 a M6 pri Birminghame. Ide o hlavný ťah z Londýna smerom na Liverpool, Manchester a až na severný Glasgow. Druhým významným miestom v Británii, kde bude možné nabíjať elektrické vozidlá, je pri meste Birmingham na Národnom vystavovateľskom centre. Práve na tomto parkovisku sa schádza najviac priaznivcov elektromobilov. Ročne ich tu je až 7 miliónov.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!