Domov Lifestyle Finále Auto Roka Slovensko sa blíži

Finále Auto Roka Slovensko sa blíži

Nová národná cena „Auto Roka Slovensko“, udeľovaná odbornou porotou, ako aj jej sesterská národná cena „Auto Roka Slovensko – Hlas Verejnosti“ sa blížia do svojho finále. V stredu, 13. marca, sa mohli porotcovia detailne oboznámiť s ôsmimi finalistami v areáli okruhu Slovakia ring a jeho bezprostrednom okolí, kde prebehli samotné testovacie jazdy. Pri tejto príležitosti porotcovia zároveň využili možnosť hlasovať za svojho favorita.

V priebehu marca odborná porota ankety Auto Roka Slovensko mala možnosť absolvovať testovacie jazdy na všetkých ôsmich vozidlách v priestoroch Slovakia ringu a jeho blízkom okolí. Počas celého dňa porotcovia preverovali jazdné vlastnosti všetkých automobilov a tento deň tiež využili na to, aby vzájomne konzultovali a vymieňali si nadobudnuté znalosti a skúsenosti s finalistami,“ vysvetľuje Karol Gajdoš z organizačného výboru ankety Auto Roka Slovensko a dodáva: „Pri tejto príležitosti porotcovia zároveň jednotlivo aj hlasovali za svojho favorita. Účastná bola väčšina poroty, zvyšní štyria porotcovia sa kvôli pracovnej zaneprázdnenosti nemohli dostaviť osobne a budú hlasovať individuálnou formou. Po započítaní ich hlasu bude hlasovanie finálne uzavreté.

finalisti ankety Auto Roka Slovensko
Foto: Marek Görözdös
Vyhlásenie sa blíži

Priebeh nezávislej súťažnej ankety Auto Roka Slovensko sa tak pomaly, ale isto blíži do finále. Po uzavretí hlasovania všetkých porotcov sa hlasy zapečatia a za prítomnosti notára budú prepočítané. Na slávnostnom galavečeri, ktorého termín bude odhalený už čoskoro, bude potom vyhlásený celkový víťaz. Ten vzíde práve z hlasovania odbornej poroty.

Hlasovanie v ankete Auto Roka Slovensko
Foto: Marek Görözdös
Hlasovanie verejnosti s atraktívnymi cenami

Verejnosti tiež pripomíname, že od 27. januára beží online hlasovanie v sesterskej ankete Auto Roka Slovensko – Hlas Verejnosti, kde môžu odovzdať hlas svojmu favoritovi ešte pár dní, konkrétne do konca marca,“ hovorí Karol Gajdoš. Hlasujúci v ankete volia iba jedného favorita spomedzi ôsmych finalistov, ktorý pre nich predstavuje práve to najlepšie, čo sa na slovenskom automobilovom trhu objavilo v uplynulom roku. „Motiváciou pre hlasujúcich podporiť svojho favorita je mimo iné šanca vyhrať množstvo atraktívnych cien od našich partnerov. Hlavnou cenou je tankovacia karta v hodnote 1 200 eur od spoločnosti TANKER, vyhrať však budete môcť tiež dvakrát dve spiatočné letenky do Paríža či elektroniku,“ uviedol Karol Gajdoš a dodal: „Do internetového hlasovania, ktoré prebieha na samostatnej webstránke, sa môže zapojiť ktorýkoľvek občan Slovenska, ktorý dovŕšil vek 18 rokov. Víťaz potom vzíde z internetového hlasovania verejnosti.“ Anketa Auto Roka Slovensko – Hlas Verejnosti prebieha na webstránke www.autorokaslovensko.sk.

Foto: Marek Görözdös
Osmička finalistov

Osem finalistov súťažiacich o titul Auto Roka Slovensko a Auto Roka Slovensko – Hlas Verejnosti tvoria vozidlá:

– BMW 5 / i5
– Honda CR-V
– Hyundai IONIQ 6
– KIA EV9
– Mercedes-Benz E
– Toyota Prius
– Volvo EX30
– Volkswagen ID. Buzz

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.3 / 5. Počet hodnotení 6

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJstartstop.sk, Foto: Marek Görözdös
Predchádzajúci článokDacia Duster vstupuje do predaja, poznáme ceny
Nasledujúci článokEurópska automobilka vyrobila posledné naftové vozidlo