Domov Lifestyle V Prahe sa predviedli superšporty za milióny – Legendy 2019

V Prahe sa predviedli superšporty za milióny – Legendy 2019

Slovenské a České končiny nie sú ani zďaleka rajom superšportov. Autá tohoto typu sa tu síce objavujú, no stretnúť exkluzivity od značiek ako Bugatti či Pagani sa podarí len veľmi zriedkavo. V obľúbenej Prahe však existuje podujatie, na ktorom sa každoročne predvedú práve takéto exempláre.

Legendy – to je názov tzv. českej automobilovej slávnosti roku. Nie je to autosalón, nie sú to preteky a nie je to ani výstava. Spočiatku sme ju poznali ako unikátnu show v areáli psychiatrickej liečebne Bohnice. Posledné dva ročníky sa ale presunuli do priestorov výstaviska v časti Holešovice, pričom jednu polovicu obrovskej výstavnej plochy tvorí park. Tú sa organizátorom podarilo celú zaplniť veteránmi, superšportmi, motorkami či inými vozidlami rozličného druhu. Hlavné mesto sme navštívili aj my, a vybrali tie najväčšie hviezdy eventu.

Bohaté zastúpenie vztýčeného koňa

Špičkové talianske modely ako Enzo či LaFerrari síce k videniu neboli, no obdivovať sa dalo iné mimoriadne typy. Nechýbalo Ferrari F12tdf, ktorého hodnota stúpa raketovou rýchlosťou, 458 Speciale v extravagantnej konfigurácií či 599 GTO taktiež v nezvyčajnom troj-vrstvovom žltom obleku. Okrem toho si spomedzi limitovaných edícií našlo na Legendy cestu aj 575 Superamerica a F430 Scuderia. Najpríťažlivejším pre oči návštevníkov bol ale legendárny kúsok – Ferrari F40.

Majstrovské diela v podaní Bugatti a Pagani 

V porovnaní s niektorými vystavovanými exponátmi môžu vyššie spomínané modely pôsobiť až lacno. Počet áut od značky Pagani, ktoré jazdia po susedných a našich cestách by sme vedeli spočítať na dvoch rukách. Napriek tomu sa na Legendách ukázala ich vlajková loď Huayra. Vozidiel z Molsheimu je tu o niečo viac. Na dvojicu Veyronov a vrcholný Chiron Sport sme zízali s padnutou sánkou.

Zopár rarít na záver

Keďže témou tohtoročnej udalosti boli americké autá, v článku by sme ich nemali vynechať. Českému zastúpeniu firmy Gulf sa podarilo zaobstarať dvojicu modelov Ford GT – jeden nový a jeden starý. Výnimočné ale nemusia byť len šialene superšporty so šesť až sedem cifernými cenovkami. Za zmienku nepochybne stoja aj motoršportom inšpirované anglické limitované edície Aston Martin Vantage GT8 a Jaguar XE SV Project 8, úplne nový Mercedes-AMG GT-R Roadster alebo originálna Honda NSX.

Zdroj: startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokNajnovšie zmeny v STK a EK čoskoro zasiahnu každého motoristu
Nasledujúci článokZmiešaná realita vo Volvo automobiloch je unikátom na trhu