Domov Lifestyle V Amerike ponúkajú na predaj Bugatti Chiron za smiešnu sumu! Má to...

V Amerike ponúkajú na predaj Bugatti Chiron za smiešnu sumu! Má to však jeden háčik…

Pokiaľ si niekto chce zaparkovať do svojej garáže nové Bugatti Chiron musí si pripraviť približne 2 milióny eur. Ojazdený Chiron vás tiež nevyjde lacnejšie. Produkcia Chironu je obmedzená na 500 exemplárov, 300. modelov bolo dodaných začiatkom tohto roka.

Chiron je v podstate už aj na základe vyššie uvedených čísel veľmi vzácnym vozidlom. Vďaka čomu je perspektíva kúpy poškodeného s výraznou zľavou veľmi lákavá. Tento scenár sa čoskoro odohrá na Floride. Spoločnosť Copart má v ponuke Bugatti Chiron 2019, ktoré bolo poškodené požiarom. Podľa videa spoločnosti Royalty Exotic Cars bol superšport údajne úmyselne zapálený molotovovým kokteilom. Auto zrejme patrilo hip-hopovému umelcovi avšak takéto detaily nie sú až tak podstatné. Okrem zjavného poškodenia blatníka a čelného skla sa Chiron nezdá byť príliš poškodený a nie sú uvedené žiadne konkrétne poškodenia.  Vo videu sa však hovorí o poškodených častiach po požiari za palubnou doskou, v neposlednom rade o káblovom zväzku auta. 

Ešte dôležité je povedať , že podľa videa bola ľavá predná nárazová časť Chironu poškodená požiarom. Dôležité je to z dôvodu keďže veža je súčasťou trupu Chironu z uhlíkových vlákien a je dôležitou súčasťou jeho tuhosti.

Akú má teda superšport hodnotu?

Poisťovňa auto neklasifikovala iba ako celkovú stratu, ale aj ako vozidlo na náhradné diely. To znamená, že ho nemožno zaregistrovať na používanie na cestách, aj keď je opravené. To však nebráni tomu, aby si Royalty Exotic Cars auto aj tak kúpili. Auto sa už pokúšali kúpiť od poisťovne, nuž požadovaná cena je 1,2 milióna dolárov za auto, s ktorým by sa nikdy nedalo jazdiť, bola trochu privysoká. Odhadovaná hodnota je 345 000 dolárov, čo je veľmi podobné číslu vo videu. Samozrejme, nekúpite len Chiron ale následne si musíte objednať aj náhradné diely. Odhaduje sa, že samotné svetlomety stoja približne 35 000 dolárov a zohnať rôzne diely je veľmi ťažké. Ak sa auto predáva za 350 000 až 400 000 dolárov, dokonca aj miliónová investícia do úplnej opravy Chironu by mohla pri opätovnom predaji znamenať zisk 1 milión dolárov. Chiron bude vydražený záujemcovi s najvyššou ponukou.

Buying a Fire Damage Bugatti Chiron

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokNórsky Iračan si kúpil vytúžené auto v Nemecku, Dánska polícia mu ho zhabala
Nasledujúci článokVolkswagen predstavil novú vlajkovú loď. Luxusné MPV Viloran však nie je pre náš trh