Domov Lifestyle BMW M oslavuje 50. výročie. Toto sú pikošky z histórie BMW o...

BMW M oslavuje 50. výročie. Toto sú pikošky z histórie BMW o ktorých možno neviete

BMW poodhalilo kúsok svojej histórie pri príležitosti 50. výročia divízie M. Tá vznika práve v roku 1972 a má podiel na skvelých úspechoch bavorskej značky. História BMW je plná vzostupov ale aj pádov, poďte sa spoločne pozrieť s nami na zopár zaujímavostí z nemeckého Mníchova, kde sme mali možnosť nahliadnuť do sekcie BMW Classic ale aj do múzea bavorskej značky.

Nemecká značka BMW patrí medzi najznámejšie značky na svete. Jej modely sú spoľahlivým partnerom pre mnohých ľudí v každom kúte sveta. Aby sa v Mníchove dopracovali až na tento level, museli vo svojej bohatej histórii čeliť viacerým skúškam. Momentálne čelí celý automobilový priemysel revolúcii. Vyzerá to, bohužiaľ, na postupný odchod spaľovacích motorov a ich náhradu má tvoriť elektrický pohon.

Elektromobilita pred 50 rokmi

Vedeli ste, že BMW pracovalo na elektromobilite ešte dávno v 70. rokoch ? Písal sa rok 1972 a blížil sa veľký športový sviatok. Keďže BMW a šport patria k sebe a Olympijské hry sa konali priamo v Mníchove, bavorskí inžinieri sa rozhodli priniesť k tejto príležitosti nový model. A nie hocijaký model, ale elektromobil s označením 1602e. Jeho maximálna rýchlosť síce bola iba 60 kilometrov za hodinu, ale slúžilo pre prepravu v rámci olympijskej dediny v Mníchove, ktorá sa nachádza iba pár metrov od výrobného závodu BMW.

Posunieme sa o kúsok ďalej, ale zostaneme v roku 1972. Práve v tomto roku, konkrétne 1. mája vznikla slávna divízia s legendárnym písmenom M. Toto písmeno je symbolom športových modelov značky BMW a postupne od svojho vzniku naberalo na sile. Ako vôbec prvý samostatný model divízie M prišiel na svet model s príznačným označením M1. Dovtedy zbieral úspechy najmä legendárny model s označením 3.0 CSL. Toto kupé sa postupne stalo tým najúspešnejším cestovným závodným vozidlom svojej doby a v rokoch 1973 až 1979 vyhralo 6 majstrovských titulov.

Legenda M1

Vráťme sa ale k modelu M1. Toto auto vzniklo v roku 1978 a nemalo základ v žiadnom civilnom modely značky BMW. BMW chcelo plne konkurovať značkám ako Ferrari či Mercedes a preto oslovilo na spoluprácu talianske Lamborghini. To sa malo na modely M1 podielať karosériou a podvozkom. Ako to už býva zvykom, nič nejde tak ľahko, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Lamborghini sa dostalo do finančných problémov, čo spôsobilo značné oneskorenie modelu M1.

Preto sa z M1 stala skladačka. Na ráme sa podieľala firma Marchesi a karosériu má na svedomí štúdio Giorgia Giugiara – ItalDesign. Keďže vďaka oneskoreniu model M1 zmeškal veľa dôležitých závodov, svoj čas zažiariť dostal v sérii s názvom ProCar. V sezóne 1979/80 sa táto séria jazdila pred závodmi F1. A keďže tento model neustále priťahoval pozornosť, výnimkou nebol ani samotný Andy Warhol. Ten sa preto rozhodol, že svojim štýlom prenesie model M1 do sekcie umenia. A tak vznikol jeden z modelov Art Classic s priznačným pestrofarebným dizajnom.

Ako je to s farbami ?

BMW M so sebou počas svojej histórie prinieslo veľké množstvo zaujímavých príbehov. Medzi ne patrí aj klasické zafarbenie troch pruhov špecifických pre vozidlá M. Prvou farbou je modrá. Tá pochádza z loga domovskej značky BMW. A prečo práve červená ? Mnohých napadne, že červená sa jednoducho k športovým autám hodí. No príbeh červenej má aj svoje hlbšie pozadie.

V dobe kedy BMW usilovalo o úspechy v motoršporte sa kládol dôraz na sponzorov, rovnako ako aj dnes. V tej dobe červená farba bola charakteristickou pre firmy Texaco, o ktorej sponsoring usilovalo aj BMW. BMW prisľúbilo práve Texacu, že zakomponuje ich farbu do svojho loga. Nakoniec však so sponzoringu a spolupráce nebolo nič, no červená farba zostala dodnes. A pýtate sa prečo fialová ? Skúste si zmiešať červenú a modrú – čo vám vznikne ?

Brabhamu sa to podarilo

BMW však okrem cestovných vozov istú dobu žalo úspechy aj v seriáli Formuly 1. Spolupracovalo s viacerými tímami ako dodávateľ motorov a technológie. Medzi tieto tímy patrili napríklad Sauber, William a Brabham. A práve s tímom Brabham a Nelsonom Piquetom za volantom monopostu zažilo BMW najväčší úspech. V roku 1983 sa Piquetovi podarilo vyhrať titul v monoposte Brabham.

Neskôr spolupráca s tímami Sauber a Williams nepriniesla až také úspechy. No v sedadle týchto tímov s motorom BMW sa prestriedali dnes už legendy F1 ako Robert Kubica, Nick Heidfeld či štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel.

BMW Classic ako prierez histórie

V Mníchove sme mali možnosť vidieť kus histórie značky, ktorá svojimi modelmi jednoznačne pevne formuje automobilový priemysel až do dnešnej podoby. Znaška spomína na svoje vzostupy aj pády a kráča pevne do budúcnosti. My sme mali možnosť dozvedieť sa množstvo zaujímavých informácii a pozrieť sa na proces a vývoj z iného pohľadu.

BMW Classic disponuje zbierkou, ktorá zahŕňa všetky kľúčové modely značky. Od prvého licenčného modelu BMW od bristkej značky Austin, cez povojnové vozidlá, legendy ako BMW M3 E30 či BMW 3.0 CSL až po modely z nedávnej minulosti. Tieto automobily sú reštaurované priamo v priestoroch dielní BMW Classic. Tie však neslúžia iba pre vlastné účely ale aj pre verejnosť.

A jedna zaujímavá informácia na záver. Ak by ste chceli vidieť špeciálny model M1 s rukopisom Andyho Warhola, túto možnosť budete mať už toto leto aj na Slovensku. Preto nás pozorne sledujte a dozviete sa viac !

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počet hodnotení 6

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokNový model MG Mulan ponúkne 5G pripojenie či autonómnu jazdu tretej úrovne
Nasledujúci článokTakto bude vyzerať nové SUV Torres od SsangYong. Nepripomína vám niečo?