Domov Lifestyle 5 vecí, ktoré by ste v blízkej budúcnosti mohli robiť v aute...

5 vecí, ktoré by ste v blízkej budúcnosti mohli robiť v aute vďaka internetu

Mercedes-EQ, EQS, Interieur, MBUX Hyperscreen // Mercedes-EQ, EQS, Interior, MBUX Hyperscreen

Vývoj technológií napreduje a už je dnes je viac-menej bežné, že nové automobily prichádzajú so vstavaným palubným počítačom. Veľká obrazovka priamo vo vašom aute prináša široké spektrum možností, ako si jazdu spríjemniť viac ako kedykoľvek predtým.

Už čoskoro sa môžeme dočkať autonómnych, samo jazdiacich áut, o ktorých sa môžete dozvedieť viac v inom článku, ktorý nájdete tu, a počítače zabudované v aute budeme môcť používať ako bežné kancelárske laptopy. My vám prinášame zoznam 5 vecí, ktoré bude možné robiť na vašom palubnom počítači z pohodlia šoférskeho sedadla. Dávajte si však pozor, aby ste ich neskúšali za jazdy, pretože si policajti dávajú čoraz väčší pozor už na telefonovanie pri šoférovaní.

Online kasíno – automaty a zábava kdekoľvek

Môžete hrať online kasíno. Pokiaľ patríte medzi fanúšikov online hazardu, táto možnosť je práve pre vás. V blízkej budúcnosti totiž budete môcť hrať svoje obľúbené hry priamo zo sedačky vo vašom vozidle. V palubnom počítači pravdepodobne už onedlho budete môcť nájsť širokú škálu automatov, ruletu či napríklad rôzne kartové hry. Najlepšie online kasína na Slovensku tak budete môcť hrať kdekoľvek.

Potrebujete skrátiť dlhú chvíľu čakania v aute alebo využiť čas ako spolujazdec na dlhej ceste inak? Už čoskoro môže pribudnúť nová možnosť online kasína aj vo vašom palubnom počítači. Ak vás táto možnosť zaujala a radi by ste sa dozvedeli viac, niektoré z tých najlepších online kasín sú uvedené na stránke najlepsieonlinekasina.com. Na stránke nájdete najlepšie stránky online kasín na Slovensku a len pár kliknutí vás delí od toho aby ste našli to najlepšie online kasíno!

Filmy a seriály

Aj keď auto možno neznie ako najpríjemnejšie miesto na pozeranie filmov alebo seriálov, mať možnosť pozrieť si napríklad novú časť obľúbeného sitcomu hocikde, kde sa práve nachádzate má svoje výhody. Síce už teraz s teraz s trochou technickej zručnosti zvládnete pustiť film na vašej obrazovke v aute, v blízkej budúcnosti však môže prísť možnosť učiniť tak jednoduchšie napríklad cez aplikáciu nejakej streamovacej služby nainštalovanej priamo v systéme.

Opäť ďalšiu možnosť ako si skrátiť čas popri čakaní v aute by určite privítalo množstvo vodičov aj pasažierov, či už by sa takýto krok rozhodol podstúpiť Netflix, HBO alebo iná služba. Motoristi na celom svete by takúto možnosť určite ocenili a preto musíme len počkať, kedy sa niektorá z nich k tomu odhodlá.

Práca

Viete si predstaviť, že by ste vašu prácu pohodlne zvládli z vášho auta? Ak máte skôr administratívnu prácu, táto možnosť nie je v blízkej budúcnosti nereálna. Z počítača v aute by ste mohli robiť všetko, čo z pohodlia vašej kancelárie. Písať e-maily, obvolávať klientov či písať dokumenty? To všetko a omnoho viac bude onedlho možné popri cestovaní autom.

Z auta by taktiež bolo postupom času možné zúčastniť sa meetingu alebo schôdze. K tomu by bolo potrebné jedine umiestniť kameru pripojenú k palubnému počítaču a optimalizovať služby ako Zoom alebo Microsoft Teams príslušnému systému. Mohli by ste tak teda pokojne pracovať zatiaľ čo by ste boli na ceste k moru či do hôr.

Samozrejme základy práce zvládnete robiť už teraz. Napríklad možnosť volať z auta je vďaka širokej škále služieb oveľa pohodlnejšia a bezpečnejšia dokonca aj počas šoférovania. Je tak len otázkou času, kedy sa na trh dostanú ďalšie možnosti ako zlúčiť svoj pracovný život a cestovanie autom.

Videohry

Už dnes je možné hrať videohry vo vašom aute na palubnom počítači. Aj keď väčšina systémov, ktoré túto možnosť ponúkajú obsahujú iba základné a jednoduché hry, americký gigant Tesla predstavil, že v ich autách môžete hrať aj náročnejšie hry ako napríklad populárny Cyberpunk 2077.

Je teda možné, že keď globálny automobilový trendsetter ako Tesla spustí takúto vychytávku, ostatní budú nasledovať. Je dosť možné, že sa v blízkej budúcnosti niečoho takého dočkáme aj od iných automobiliek. Tešiť sa budeme môcť na veľké tituly svetového videoherného priemyslu, ktorý sprístupnia svoje produkty aj pre chytré počítače v autách.

Užívať si voľný čas hraním populárnych videohier je typ zábavy, ktorému holduje množstvo vodičov. Dá sa predpokladať, že takáto možnosť by bola dokonca benefitujúca pre herné štúdia keďže aj šoféri, ktorí takéto hry nehrajú by ich z nudy vyskúšali. Môžeme sa tešiť na slávne tituly videohier priamo v našich autách?

Sociálne siete

Patríte k ľuďom, ktorí nedokážu prežiť deň bez toho aby si prezreli nové fotky svojich známych na Instagrame, strávili čas zábavnými videami na YouTube alebo len tak bez cieľu čítali príspevky na Facebooku? Aj keď sa sociálne siete častejšie spájajú skôr s chytrými telefónmi, ktoré máte aj tak vždy pri sebe, používať tieto aplikácie môže byť predsa len príjemnejšie na väčšej obrazovke palubného počítača vo vašom aute. Gigantické korporácie ako napríklad Meta by sa takýmto krokom priblížili k motoristom tak ako nikdy predtým.

Netreba zabúdať, že okrem bežnej funkcie obyčajného chatovania bude možné napríklad byť členom videohovoru s vlastnou zabudovanou kamerou v aute alebo využívať ovládanie hlasom naplno. Byť s ľudmi v kontakte tak bude oveľa jednoduchšie aj keď budete sedieť na mieste šoféra.

Technológia sa neustále posúva dopredu a zavedením obrazoviek do áut sa ľuďom otvorilo spektrum nových možností. V našom zozname sme spomenuli síce len päť z nich, no týchto možností by sme vedeli nájsť ešte o mnoho viac. Blízka budúcnosť vyzerá pre motoristov príjemnejšie ako kedykoľvek predtým. Musieť niekam zobrať auto znamenalo pre niektorých ľudí zbytočnú námahu, ktorá len oberala o čas. Vďaka vychádzajúcim novinkám, ktorých sa raz dočkáme bude šoférovanie prinajmenšom aspoň príjemnejšie.

Mať svoj vlastný počítač vo vozidle vám otvorí rôzne nové možnosti, od hrania realistických videohier až po prechod na home office v aute. Pri súčasnom vývoji autonómne riadených áut by dokonca všetky tieto veci boli možné aj počas jazdy. Keď sa dočkáme takejto možnosti, z auta budete môcť robiť všetko čo dokážete aj doma či v práci a zároveň budete môcť byť neustále v pohybe.

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!