Domov Lifestyle Delta 4×4 upravila Géčko od Mercedesu, ratraky sa boja o prácu

Delta 4×4 upravila Géčko od Mercedesu, ratraky sa boja o prácu

Ako vyhrotiť ešte viac suverénny Mercedes-Benz triedy G? Odpoveď je jednoduchá. Nainštalovať tam niečo, čo by nikto neočakával.

Americká úpravcovská spoločnosť Delta 4×4 sa zameriava prevažne na úpravy terénnych vozidiel. Do ich portfólia teraz zavítala nesmrteľná trieda G. Požiadavka bola jednoduchá. Klient sa potrebuje dostať do miest, kde s klasickým zimným obutím sa nemá šancu dopraviť. Základ na prestavbu sa našiel v SUV G500.

Do spoločnosti Delta 4×4 prišiel René Veraguth, ktorý je šéfom švajčiarskej spoločnosti Caflisch Garage. Jeho firma sa špecializuje na nákup a predaj jazdených vozidiel z celej Európy. Veraguth však vlastní chatu vo švajčiarskych alpách vo výške 3000 metrov nad morom. Do tejto chaty sa potrebuje dostať či je jar, leto, jeseň alebo zima a v rôznych počasiach. Chata sa nachádza v oblasti Graubündner, Táto oblasť má naozaj rôznorodé počasie.

Firma Delta 4×4 tak dostala za úlohu pripraviť mu jeho Mercedes G500 tak, aby naň mohol nahodiť v prípade núdze aj snežné pásy. Tie, pochopiteľne, majú na snehu lepšiu trakciu než samotné pneumatiky do zimného obdobia. Delta 4×4 však musela uchovať aj vlastnosti civilného vozidla, aby nebola permanentne obutá len na pásoch, ale aby sa dokázali vymeniť za pneumatiky v letnom období.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Karoséria tak prešla zmenou a to malo za následok zvýšenie svetlej výšky o 20 centimetrov. Je to hlavne skrz priestor potrebný pre inštaláciu pásov ako takých. 50 milimetrov sa firme podarilo získať inštaláciou lift-kitu Delta 4×4 a ďalších 50 milimetrov získali inštaláciou pružín od značky Eibach. Blatníky sa taktiež museli vytiahnuť a tým pádom klient dokáže cez zimu na vozidlo obuť pásy.

Neostalo to však iba pri jednorazovej záležitosti. Delta 4×4 tento kit ponúka aj ďalším zákazníkom, ktorí sa potrebujú dostať tam, kde aj suverénne G-čko končí. Nejde však o lacnú záležitosť. Iba samotné pásy stoja 50.000 €. Pripočítať treba ešte homologizačné prvky, ktoré sa pohybujú v takmer identickej čiastke. Iba zdvihnutie vozidla vás bude stáť 19.000 € spolu s homologizáciou na cesty. Ostatné prvky, ako celoročné pneumatiky, strešné nosiče, či nové nárazníky stoja ďalších 20.000 €.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.4 / 5. Počet hodnotení 10

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!