Domov Lifestyle Prior Design upravil Yaris GR

Prior Design upravil Yaris GR

Úpravcovskú spoločnosť Prior Design nie je nutné predstavovať. Zameriava sa prevažne na európske vozidlá, no výnimky sa vždy nájdu a sú žiaduce.

Nemecká úpravcovská spoločnosť Prior Design si aktuálne zobrala pod patronát jedno z najlepších áut súčasnosti a teda Toyotu Yaris GR. Firma teraz pre tento ultra rýchly hatchback ponúka aerodynamický balíček, ktorý vozidlu dodáva agresívnejší vzhľad a takmer identicky sa približuje špeciálu Toyota Yaris GR Rally 1 zo šampionátu WRC.

Tento balík je vyrobený zo sklenených vlákien a čudujme sa svetu, podliehajú presne požiadavkám, respektíve certifikácii od TÜV Rheinland. Tí taktiež zaručujú kvalitu náhradných dielov. Aerodynamická sada pozostáva z predného spojleru, strešného spojleru, blatníkov, bočných prahov a rôznych aerodynamických doplnkov na prednej aj zadnej časti.

Výhodou sklolaminátu je jednoduchšia oprava a minimálne náklady pri rekonštrukcii. Hlavnou výhodou bude to, že väčšinu dielov budete môcť štandardne prišraubovať. Na predný a zadný blatník sa to však nevzťahuje, tu bude inštalácia o čosi zložitejšia.

Čo sa týka ďalších úprav, tak Prior Design siahol výhrade po vizuálnej úprave z jednoduchého dôvodu. Japonská automobilka dokázala vytvoriť ultimátne auto, ktoré nie je vyslovene potrebné upravovať a „špárať“ sa v ňom. Pod kapotou tak ostáva 1,6-litrový trojvalec s maximálnym výkonom 192 kW/261 koní a krútiacim momentom 360 Nm. Pohon všetkých štyroch kolies nesie označenie GR-Four a je tu pridaný elektricky riadený systém s manuálnou prevodovkou a diferenciálom na zadnej náprave.

Ak teda vlastníte Toyotu Yaris GR a chcete si ju trošku vyladiť a siahnuť po iných úpravách, než tých továrenských, toto auto si viete vyskladať doslova ako LEGO. Jednotlivé diely sa pohybujú v cenovkách od 449 do 3.899 €. Ak máte záujem o kompletný skelet, ten vás bude stáť 7.104 €.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokNestačí 830 koní v plug-in hybride? Turbo Technic má odpoveď
Nasledujúci článokFrank Stephenson prináša vraj najbezpečnejšiu detskú autosedačku