Domov Lifestyle Hennessey predstavuje Mustang Black Horse na steroidoch

Hennessey predstavuje Mustang Black Horse na steroidoch

Foto: Hennessey

Opäť raz prichádzame k tomu najlepšiemu z najlepšieho. Ford Mustang Dark Horse môže mať ešte vyšší výkon ako doteraz. A to všetko vďaka firme Hennessey.

Americká tuningová spoločnosť Hennessey Performance sídli v Texase. Nie je novinkou, že sa zväčša špecializuje na úpravu domácich vozidiel. Najnovšie si posvietila na Ford Mustang S650 Dark Horse najnovšej generácie. Štandardne sa pod kapotou nachádza legendárny 5,0-litrový motor V8 s výkonom 500 koní. V aktuálnej dobe elektrifikácie sa musí človek prežehnať, aby dokázal nad takýmto vozidlom vôbec uvažovať. Hennessey a Amerika si však razia vlastnú ligu. Texasania si povedali, že treba auto upraviť nielen po interiérovej a exteriérovej stránke, ale aj po stránke pohonu.

Hennessey Ford Mustang

Štandardne je motor spriahnutý so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou Tremec. Možnosťou voľby je aj 10-stupňová automatická prevodovka priamo od Fordu. Základ je pekný a osvedčený. Úpravca Hennessey si však povedal, že by to zvládlo o čosi viac. Osemvalec je okrášlený o kompresor, nový systém sania vzduchu, taktiež je dodané nové vstrekovanie paliva a nové palivové čerpadlo. Hennessey svoj počin nazýva H850. Šípite správne. Úpravca navýšil výkon na 850 koní a krútiaci moment na 650 Nm. Vo finále sa tak bavíme o navýšení výkonu o 70 %.

Aby bolo všetko na poriadku, exteriér bol doplnený o nový predný splitter, nové bočné prahy a zadný spojler. Ako inak, všetko z uhlíkových vlákien. Exteriér dopĺňajú kované kolesá. Pocit, že ide o výnimočný kúsok, dopĺňajú nápisy úpravcu na opierkach hlavy sedadiel.

Hennessey Ford Mustang

„Naše upravené Mustangy sú stále v kurze a veľmi obľúbené u našich klientov. Aktuálna platforma Ford S650 je však najschopnejšia akú sme tu kedy mali. Model Dark Horse v našej úprave bude jedným z najzaujímavejších a najvýkonnejších muscle cars na cestách,“ dodal riaditeľ John Hennessey.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokNovinky z Affalterbachu – Mercedes-AMG GLC 43 a 63
Nasledujúci článokNajbezpečnejšie auto na svete sa oneskorí, IT-čkári majú problémy s kódom

1 COMMENT

Comments are closed.