Domov News Hyundai Santa Fe dostal slovenské ceny

Hyundai Santa Fe dostal slovenské ceny

Foto: Hyundai

Cenník jednej z najväčších tohtoročných noviniek značky Hyundai je známy. Novinkou je špičková výbava Calligraphy. 

Nová generácia Hyundaiu Santa Fe disponuje dvoma typmi hybridného pohonu, ktoré sú vždy spojené so 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Samonabíjací hybrid s benzínovým motorom 1,6 T-GDi a elektromotorom dosahuje celkový výkon 158 kW (215 koní), maximálny krútiaci moment 367 Nm a je v ponuke s pohonom oboch náprav i pohonom len predných kolies. Zo siete dobíjateľný plug-in hybrid ponúka celkový výkon 186 kW (253 koní), maximálny krútiaci moment 367 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,3 sekundy a pohon všetkých kolies.

Foto: Hyundai
Výbavy

Hyundai Santa Fe sa predáva v štyroch úrovniach výbavy – Style, Elegance, Premium a Calligraphy, ktorá je novinkou a prináša ešte viac luxusu pre vodiča a cestujúcich. Pri hybridnom Santa Fe si môže zákazník vybrať ktorúkoľvek z uvedených výbav, plug-in hybridný variant je k dispozícii v dvoch najvyšších úrovniach výbavy Premium a Calligraphy.

Style

Už v štandarde je nové Santa Fe bohato vybaveným autom. Štartovacia výbava Style obsahuje predné MFR LED svetlomety (od výbavy Elegance sú FULL LED svetlomety), LED denné a zadné svetlá a množstvo bezpečnostných systémov a asistentov. Sem patrí napríklad elektronický systém riadenia prešmykovania kolies, asistent rozjazdu do a zjazdu z kopca, systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a sledovania jazdného pruhu, systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov, asistent jazdy na diaľnici, automatické prepínanie diaľkových svetiel, či asistent na inteligentné rozpoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich maximálnu povolenú rýchlosť.

Foto: Hyundai

Štandardom sú v Santa Fe aj elektricky ovládané dvere batožinového priestoru. V štartovacej výbave Style nechýba kožou potiahnutý vyhrievaný volant, vyhrievanie predných sedadiel s látkovým poťahom, automatická dvojzónová klimatizácia s ventilačnými výduchmi pre druhý rad sedadiel, adaptívny tempomat s funkciou štart-stop, svetelný a dažďový senzor, predné a zadné parkovacie senzory, zadná parkovacia kamera a prístrojová doska Supervision so 4-palcovým farebným TFT displejom.

Foto: Hyundai
Elegance

V poradí druhý stupeň výbavy Elegance rozširuje bezpečnostný balík o asistent na monitorovanie mŕtveho uhla, upozornenie na autá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní alebo asistent na bezpečné opustenie vozidla. Sedadlá sú čalúnené kožou, kožou potiahnutá je aj prístrojová doska Supervision s 12,3-palcovým farebným TFT displejom. Nechýbajú solárne sklá, zatmavené zadné sklá okien a ambientné podsvietenie interiéru. Novinkou je aj duálne bezdrôtové nabíjanie, ktoré umožňuje naraz nabíjať dva mobilné telefóny.

Foto: Hyundai
Premium   

Vo výbave Premium získa zákazník navyše okrem iného aj premietanie mŕtveho uhla na prístrojovej doske či pokročilejší asistent na jazdu na diaľnici. O komfort vodiča sa postará elektricky výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, ventilované predné sedadlá. Lepší prehľad o dianí poskytne head-up displej s premietaním údajov na čelné sklo a systém 360-stupňového monitorovania okolia vozidla 4 kamerami. Vyhrievané sú aj zadné sedadlá a celá posádka ocení prémiový audiosystém BOSE s 12 reproduktormi.

Calligraphy

Najvyššia výbava Calligraphy zvyšuje vizuálnu atraktivitu vozidla (maska chladiča vo farbe tmavý chróm, lemovanie blatníkov, lišty okolo bočných okien sú v čiernej lesklej farbe a na prístrojovej doske nájdeme drevený dekor), a zároveň prináša ešte viac pohodlia a luxusu. Vo výbave Calligraphy nájdeme elektricky ovládané relaxačné predné sedadlá, ktoré sú v 6-miestnej verzii dostupné aj v druhom rade, Nappa kožené čalúnenie sedadiel či UVC sterilizačný priečinok.

Foto: Hyundai
Doplnková výbava

Nároční zákazníci si úplne nové Santa Fe môžu vybaviť aj príplatkovými prvkami. K takým patrí dvojdielne panoramatické strešné okno pri hybridnej verzii (1 200 €), príplatkový metalický (760 €), perleťový (860 €) alebo matný lak (1 190 €). Výbavy Premium a Calligraphy môžu byť doplnené o digitálne vnútorné spätné zrkadlo (500 €). Nové Santa Fe sa štandardne dodáva v 5-miestnom prevedení, ale za príplatok 1 000 € je možné získať aj 6-miestne (pri výbave Calligraphy) a 7-miestne vyhotovenie.

Hyundai poskytuje na vozidlo 5-ročnú záruku bez obmedzenia najazdených kilometrov a záruku na vysokonapäťový akumulátor 8 rokov alebo 160-tisíc kilometrov.

Motor Výbava Výkon (k) Pohon Cena
1,6 T-GDi HEV Style 215 4×2 44 990
1,6 T-GDi HEV Elegance 215 4×2 48 390
1,6 T-GDi HEV Elegance 215 4×4 50 790
1,6 T-GDi HEV Premium 215 4×4 53 490
1,6 T-GDi HEV Calligraphy 215 4×4 55 990
1,6 T-GDi PHEV Premium 253 4×4 58 990
1,6 T-GDi PHEV Calligraphy 253 4×4 61 490

 

TO NEBOL VTIP? Nový Hyundai Sante Fe naživo! - PRVÉ DOJMY

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.2 / 5. Počet hodnotení 6

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Hyundai
Predchádzajúci článokUž vôbec neujdete. Policajti vám budú vedieť vypnúť auto na diaľku
Nasledujúci článokRekonštrukčné práce pribrzdia premávku na vyťažených úsekoch

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here