Domov News Auto so slávnym menom bude vznikať v Trnave, toto všetko ponúkne

Auto so slávnym menom bude vznikať v Trnave, toto všetko ponúkne

Foto: Opel

Pred niekoľkými týždňami nám Opel ponúkol prvé zábery modelu Frontera. Teraz počas premiéry v Istanbule vyplávali na povrch zaujímavé informácie.

„Tento rok oslavujeme v spoločnosti Opel 125 rokov výroby automobilov. 125 rokov, počas ktorých sme sa posunuli nekonečne dopredu a ponúkame zákazníkom inovatívnu, praktickú a predovšetkým dostupnú mobilitu. Úplne nový Opel Frontera v tomto smere vyniká zvlášť výrazne: naše vysoko flexibilné, priestranné a elektrifikované nové SUV si získa nové skupiny zákazníkov,“ povedal pri tejto príležitosti generálny riaditeľ nemeckej značky Florian Huettl.

Opel Frontera
Foto: Opel
Cez týždeň do mesta, cez víkend za dobrodružstvom

Nový Opel Frontera spoznáte na cestách vďaka jedinečnému dizajnu a novému logu, ktoré sa nachádza na už známej maske Opel Vizor. Pre tento model sú charakteristické vystupujúce podbehy kolies a prahy, takisto aj zadný stĺpik. Modernizácia prebehla aj v interiéri. Pred očami vodiča sa nachádza nový prepracovaný volant a dvojica 10” palcových obrazoviek. V ponuke sú sedadlá Intelli-Seats so štrbinou uprostred, ktorá uvoľňuje tlak na kostrč. Batožinový priestor má objem 450 litrov a po sklopení zadných sedadiel dosiahne 1600 litrov. Pre dobrodruhov, ktorí majú radi outdoorový štýl, Opel ponúkne špeciálne pozdĺžne strešné nosiče so stanom a rebríkom s nosnosťou až 240 kilogramov.

Opel Frontera
Foto: Opel

Zákazníci si novú Fronteru budú môcť objednať ako mild hybrid so 48-voltovou technológiou s 1,2-litrovým preplňovaným benzínovým trojvalcom s výkonom 74 kW, teda 100 koní. Výhoda spočíva v tom, že pracuje v súčinnosti s elektromotorom s výkonom 21 kW a elektrifikovanou šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Frontera bude dostupná aj v silnejšom hybridnom prevedení s výkonom 100 kW. V ponuke čoskoro nebude chýbať ani čisto elektrické prevedenie s dojazdom cez 300 kilometrov. Na trh príde aj verzia s predĺženým dojazdom na 400 kilometrov. Nová Frontera bude k dispozicii v dvoch stupňoch výbavy. Vyššia výbava s označením GS bude mať vylepšený multimediálny informačno-zábavný systém s 10-palcovou dotykovou obrazovkou, navigáciou a so zadnou cúvacou kamerou. Po vzore Citroenu C3 Aircross bude Frontera dostupná aj so 7 sedadlami. Prvé info o cenách hovoria o tom, že základ by mal začínať niekde na úrovni 24-tisíc eur, elektrická verzia bude približne o 5-tisíc eur drahšia.

Foto: Opel

Modernizácie sa dočkal aj postup kúpy nového modelu. Práve Opel Frontera sa stane prvým modelom značky, ktorý si zákazníci budú môcť objednať z pohodlia svojho domova prostredníctvom akéhokoľvek mobilného zariadenia.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Opel
Predchádzajúci článokNemecký Handelsblatt: Predaj EV je slabý, Mercedes urobil rázny krok

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here