Momentálna vlajková loď Ingolstadtskej automobilky Audi je model Q8. Ide o najprepracovanejší model z radu Q. Hovorí sa však aj o väčšom a honosnejšom deriváte tohto modelu – Audi Q9.

Predaj najnovšieho športového modelu Audi Q8 vrcholí a prvé modely by sa k svojim zákazníkom mali dostať v najbližších dňoch. O zväčšnej alternatíve tohto modelu sa zatiaľ šepkajú len kuloárne informácie, no najnovšie SUV od Audi by sa malo ukázať už v roku 2020. Internetový autoportál Autocar však prišiel s tajuplnou informáciou priamo z prostredia Ingolstadskej automobilky. Bude Audi Q9 realitou?

Tieto informácie sa týkajú najbližšieho SUV, modelu Q9. Podľa generálneho riaditeľa Ruperta Stadlera majú v nemecku množstvo plánov a návrhov ako by tento model mohol vyzerať. „Časom budeme múdrejší a uvidíme ako sa veci vyvinú,“ nechal sa počuť Rupert Stadler.

Samozrejme, nejde o hodnovernú informáciu, no nemȏžeme ju ani vylúčiť. Koncern VW by tak po Bentayge mohol mať ďalšieho mohutného zástupcu v tomto odvetví. Netreba však zabúdať ani na najnovší počin talianskej automobilky patriacej do koncernu – Lamborghini Urus.

Audi by chcelo do roku 2020 predávať 45 % svojho portfólia výhradne SUV. Každý vidí fenomén menom SUV. Q9 by tak mala ako vlajková loď a najväčší model z portfólia konkurovať hlavne BMW X7. Ak sa však dostane Q9 do sériovej výroby, tak Audi medzi pohonné jednotky zaradia aj hybridnú technológiu, či plug-in hybrid.

Zdroje: Audi | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!