Coupé SUV je momentálne veľkým hitom. Chytajú sa toho aj automobilky, na ktoré by sme to nikdy nepovedali, krásnym príkladom je Lamborghini Urus. Po novom sa do tohto segmentu chce dostať aj francúzska automobilka Renault s modelom Arkana.

Svetu sa toto coupé SUV chce predstaviť už tento mesiac. Paparazzom sa však podarilo v lete zachytiť jeden zamaskovaný prototyp s prvkami BMW X6. Nejde však o jeho facelift alebo novú generáciu. Toto dielo má vyjsť z dielne Renaultu. Prednedávnom to potvrdila aj samotná automobilka. Renault Arkana sa má predstaviť na autosalóne v Moskve už koncom mesiaca, konkrétnejšie 29. augusta.

Automobilka zverejnila zatiaľ iba jeden snímok vozidla, ktorým láka svojich potencionálnych klientov na jeho kúpu a aj premiéru na moskovských doskách. Je vidno charakteristickú zadnú časť vozidla pre novodobé automobily francúzskej značky ako opticky spojené koncové svetlá, ktoré poukazujú na evolúciu rôznorodých prvkov automobilky v modernom automobilovom priemysle. Chýbať nebude názov modelu Arkana, ktorý je umiestnený na kufrovom veku.

Renault kladie dôraz na Arkanu, údajne bude zatiaľ predstavená len ako showcar. Do predaja oficiálne vkročí až budúci rok. Prvotným trhom bude práve ten ruský. Až neskôr sa objaví aj v iných častiach Zeme. Francúzi tvrdia, že sa bude jednať o globálny model a mohli by sme ho očakávať aj v strednej Európe. Polemizuje sa však až s rokom 2020.

Čo však znamená názov Arkana? Slovo je odvodené od latisnkého výrazu Arcanum, ktorý znamená tajomstvo. Taktiež sa používalo na označenie významných udalostí. Možno aj preto Renault neodhaluje hneď celé auto ale len tajomne kufrovú časť.

Podľa francúzskych médií však majú vzniknúť dva totožné modely, no s odlišnou technológiou. Ruská verzia má stáť na základoch rumusnkej koncernovej automobilky Dacie Duster. Modely pre iné krajiny budú využívať lepšiu platformu CMF. Pre francúzsku automobilku by to však nebolo prvý krát, čo použili takéto riešenie. Doteraz sa v Rusku predáva model Kaptur, ktorý zdiela technológiu aj základ s Dusterom.

Stane sa Renault Arkana populárnejším než BMW X6?

Zdroje: Renault | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokAko nám, vodičom, arogantní cyklisti znepríjemňujú život!
Nasledujúci článokLada Niva VS. Škoda Kodiaq: porovnali sme neporovnateľné!