Ľudové vozidlo VW Golf ôsmej generácie už vôbec nič neschováva. Po uniknutej skici maskovaného modelu sa na internete objavili ďalšie fotografie bez maskovania. Golf sa nám tak odhaluje v takmer celej svojej kráse.

Nový kopakt sa ukazuje v čiernom prevedení, ktoré zakrýva niektoré detaily. Špionážne snímky, na svojom instagramovom účte zverejnil johannes.vag. Z uniknutých fotografií je jasné, že pôjde skôr o evolúciu. Po tom väčšina zákazníkov doslova túži. Kapota ostáva takmer totožná, no predné svetlá nabrali iný tvar. Sú nižšie položené s výraznou vlnovkou, ktorá pozostáva z LED diód. Maska chladiča však na oko vyzerá posadená vyššie a širšie. Prelis na boku vozidla neprechádza popod kľučky, no priamo cez ne.

Spodná hrana okien sa taktiež zdvíha ku streche a je olemovaná chrómovými lištami. Plocha okien sa tak opticky zväčšila. VW ale nechce nasledovať trend akým sa posúva Mazda. Zadné okno sa určite zmenšilo, no výrazný spojler ostáva. VW Golf VIII neprechádza iba obyčajnou modernizáciou. Nejedná sa teda iba o jednoduchý facelift. Škodou je, že novinka ubrala na agresívnosti, tak ako to bolo prezentované na skici. S trojdverovou verziou populárneho Golfu sa zrejme môžeme rozlúčiť, keďže aj VW ide s trendom a trojdverové vozidlá vyrábať zrejme nebude.

Na oficiálne predstavenie si budeme musieť ešte počkať. A tak teda nepoznáme ani oficiálne čísla. Upravená platforma MQB Evo však bude disponovať dlhším rázvorom, čo by malo znamenať aj viac priestoru pre pasažierov vnútri vozidla. Auto by malo schudnúť o cca 70 kilogramov. Golf bude vybavený lepšou technológiou, kvalitnejším prevedením plastov, či lepšou konektivitou.

Pod kapotou môžeme zrejme očakávať trojvalec 1.0 TSI, ale aj štvorvalec 1.5 TSI, či plug-in hybrid GTE. Niektoré motory by však mohli dostať aj 48V elektroinštaláciu a budú sa môcť premeniť na mikrohybridy. Bude sa jednať o motorizácie 1.5 TSI a 2.0 TDI. Elektromobil bude vystriedaný Neo-m, prvým sériovým členom rodiny I.D. Turbodiesel 1.6 TDI nahradí svojho menšieho brata 1.5 TDI.

TSI-čko v prevedení GTI by sa malo objaviť o čosi neskôr, než nová generácia. Tá bude predstavená v júni tohto roku. GTI model by mal mať výkon okolo 221 kW / 300 koní a verzia R výkon zhruba 258 kW.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJnezavisne.com
Predchádzajúci článokPeugeot 201, ktorý zachránil spoločnosť z predvojnového bankrotu!
Nasledujúci článokVytvorili Alfu Romeo, ktorá vyzerá ako zmodernizovaná 33 Stradale