Domov Elektromobilita Kona Hybrid a Ioniq Electric majú oficiálne slovenské ceny

Kona Hybrid a Ioniq Electric majú oficiálne slovenské ceny

Hyundai v prvý deň konania autosalónu v Nitre zverejnil slovenské ceny dvoch svojich noviniek, nového IONIQ-u Electric a SUV KONA Hybrid

V prvý deň konania nitrianskeho autosalónu, zverejnil Hyundai počas tlačovej konferencie cenníky dvoch svojich výstavných noviniek. Mestské SUV KONA s hybridným pohonom, ktoré dopĺňa modelový rad KONA vybavený benzínovým, naftovým a čisto elektrickým pohonom, a vynovený čisto elektrický model IONIQ.

Zverejnením cenníkov oboch elektrifikovaných noviniek zároveň Hyundai spúšťa ich predaj na Slovensku.

Kona Hybrid

Hybridná Kona je k dispozícii vo výbave Family už od 23 490 € a vo výbave Style začína s cenou od 25 990 €. Pohonné ústrojenstvo tvorí benzínový štvorvalec 1,6 GDI s výkonom 77 kW a elektromotor s výkonom 32 kW. Vďaka tomu dosahuje vozidlo nielen slušnú dynamiku jazdy, ale aj úspornosť v spotrebe.

Kona Hybrid je v ponuke v dvoch stupňoch výbavy. Vo výbave Family má zákazník k dispozícii 6-stupňovú dvojspojkovú automatickú prevodovku DCT, 16-palcové zliatinové disky kolies, LED denné svetlá či bezpríplatkový lak Galactic Grey. O bezpečnosť sa stará šestica airbagov aj systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA). Komfort vodičovi a posádke poskytne vyhrievanie volantu a predných sedadiel, automatická klimatizácia, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, predné a zadné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera.

Druhý stupeň výbavy, Style, prináša navyše až 18-palcové disky, predné Bi-LED svetlomety, zadné LED svetlá a automatické prepínanie diaľkových svetiel (HBA). Bezpečnosť je posilnená o systém autonómneho núdzového brzdenia FCA s ochranou chodcov a cyklistov, asistent sledovania dopravných značiek a systém na udržanie vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou. Prístrojová doska Supervision je vybavená 4,2-palcovým farebným displejom, nechýba ani head-up displej, bezdrôtové nabíjanie mobilu, adaptívny tempomat s funkciou „auto stop a štart“ a tzv. Smart Pack, ktorý obsahuje inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom, imobilizér a alarm.

Ioniq Electric

Vynovený plne elektrický liftback Ioniq Electric s 38,3 kW batériou a dojazdom až 311 km stojí vo výbave Electric 35 990 €, za výbavu Electric+ si pripravte 38 990 €. Facelift prináša okrem dizajnových zmien a bohatšiemu balíku bezpečnostných systémov najmä väčšiu batériu a dojazd. Podobne ako Kona Hybrid, aj elektrický Ioniq je k dispozícii v dvoch výbavách.

Výbava Electric obsahuje redukčnú prevodovku s elektronickým ovládaním „Shift by Wire“, ohrev batérií pri nízkych teplotách, rekuperačný systém s nastavením intenzity rekuperácie pri brzdení. Vozidlo jazdí na 16-palcových kolesách s LED denným svietením a zadnými kombinovanými LED svetlami. Bez príplatku je k dispozícii pastelový lak Polar White. O bezpečnosť sa stará ABS, ESC a asistent rozjazdu do kopca HAC, systém na privolanie pomoci v núdzi E-call, automatické prepínanie diaľkových svetiel, systém autonómneho núdzového brzdenia FCA s ochranou chodcov a cyklistov, automatické udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu či systém na sledovanie únavy vodiča. Nechýba ani zadná parkovacia kamera.

Na pohodlí pridá vyhrievanie volantu a predných sedadiel, solárne tónované sklá, elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie zrkadlá, automatická klimatizácia, tempomat, dažďový a svetelný senzor, zadné parkovacie senzory a inteligentný kľúč, imobilizér a alarm. Na batériu poskytuje výrobca záruku na 8 rokov, resp. 200 000 km.

Electric+, druhý stupeň výbavy modelu Ioniq, prináša v porovnaní s balíkom Electirc navyše predné Bi-LED svetlomety či chrómové exteriérové doplnky. Safety Pack so systémom monitorovania mŕtveho uhla BCW a systém upozorňujúci na vozidlá blížiace sa zboku pri cúvaní, asistent sledovania dopravných značiek, systém na udržanie vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou LFA, ambientné osvetlenie interiéru, bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu, adaptívny tempomat s funkciou „auto stop a štart“ aj vyhrievanie zadných sedadiel.

Avizovaná štátna dotácia na podporu elektromobility by cena vozidla mala znížiť o ďalších 8 000 EUR.

Aktuálne z Frankfurtu 2019: Hyundai EV Concept 45 ukazuje, ako v automobilke vnímajú budúcnosť

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!