Kia odhalila nový model K5, ktorý je mimo Kórey známy aj ako Optima. Na rozdiel od svojich predchodcov je nový sedan s týmto modelovým označením zatiaľ uvedený iba na domácom trhu.

Kia Optima - modrá zadnáDravý vzhľad a špecifická predná maska robia z tohto vozidla konkurenta aj prémiovým značkám v rámci nabitej strednej triedy.

Na fotografiách môžeme vidieť, že K5 má v najnovšom vydaní oveľa dramatickejší profil podobný kupé. Šikmá línia strechy sa mierne dozadu zvažuje a ukrýva bezrámové bočné okná. Novinkou je aj výrazná svetelná LED lišta v plnej šírke, ktorá je rozdelená na sériu “pomlčiek”, takže trochu pripomína morseovku.

V prípade Optimy ale nejde o volanie o pomoc. Konštruktéri si dali záležať nielen na zadnej línii, ale výrazne zmenená je aj predná maska. LED osvetlenie je  výrazné, pričom svetelný podpis “tečie” v ostrom tvare Z od kraja predného krídla a hornej časti nárazníka.

Nová Optima oproti svojmu predchodcovi dosť vyrástla. Je o 50 mm dlhšia a o 25 mm širšia. Športový vzhľad dosiahla  vďaka nižšej svetlej výške, ktorá bola skresaná o 20 milimetrov.

Kia Optima - modré štúdiové predné

Interiér zatiaľ odhalený nebol, ale skice ukázali vysoký stredový tunel. V hornej časti prístrojovej dosky bude umiestnená dvojica širokouhlých digitálnych displejov (jeden pre prístrojovú dosku a druhý pre infotainment).

KIA Optima Interier

Hnacím ústrojenstvom novej K5 by sa mohol stať preplňovaný benzínový motor s objemom 2,5 litra, ale zatiaľ sú to len zákulisné dohady. Tento agregát by mal spolupracovať s 8-stupňovou automatickou prevodovkou DCT a pohonom všetkých kolies.

Kia Optima - zadné štúdio

Novinka by sa mala oficiálne predstaviť na domácom trhu v decembri tohto roka. Pokiaľ by sa Kórejci rozhodli uviesť nový model aj na európskom trhu, Optima by určite zamiešala karty medzi konkurenciou – najmä vďaka svojmu vydarenému dizajnu.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!