Domov News POTVRDENÉ: Škoda Karoq sa bude vyrábať na Slovensku

POTVRDENÉ: Škoda Karoq sa bude vyrábať na Slovensku

Od svojho uvedenia na trh patrí Škoda Karoq medzi najpopulárnejšie modely českej automobilky. Počas celého roka 2019 bolo zákazníkom dodaných až 137 700 kusov kompaktného SUV, čo len dokazuje popularitu tohto segmentu. Na vysoký dopyt reaguje automobilka tým, že zvyšuje výrobné kapacity modelu a jeho výrobu už viac nebude sústreďovať len na Mladú Boleslav, Kvasiny či čínsky Ning-po.

V týchto dňoch sa oficiálne rozbieha výroba modelu Karoq aj v ruskom Nižnom Novgorode. To však nie je jediná novinka. Škoda totiž od jesene roka 2020 plánuje vyrábať Karoq aj v bratislavských závodoch. Po elektrickom Citigo iV tak bude nepriamy nástupca Yetiho druhým modelom, ktorý opustí brány továrne v Bratislave. Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva Škoda Auto pri príležitosti zvyšovania výrobných kapacít Karoqu uviedol:

Od svojho uvedenia na trh v októbri 2017 sú naši zákazníci na celom svete našim kompaktným SUV nadšení. Dopyt výrazne prevyšuje ponuku. Vďaka výrobnej spolupráci v rámci závodov koncernu Volkswagen a spolupráci s našim výrobným partnerom GAZ v Rusku teraz môžeme vyrábať model KAROQ vo vyšších počtoch a ešte lepšie uspokojovať vysoký dopyt po tomto modeli.“

Zdroj: Škoda

Na území Ruska už dnes okrem Karoqu vznikajú aj Octavia či Kodiaq. Karoq bude v Nižnom Novgorode vyrábaný z tzv. Completely-Knocked-Down (CKD) dielov, čo znamená, že jeho výroba tu bude prakticky kompletná. V Bratislave Škoda plánuje malé SUV vyrábať z Medium-Knocked-Down (MKD) dielov. Lakýrnické práce na karosérii budú aj naďalej sústredené v Kvasinách.

Nakoľko sa stal Karoq nepriamym nástupcom obľúbeného Yetiho, Škoda počítala s vyšším záujmom. Avšak aktuálne predajné čísla prevýšili pozitívne očakávania, a preto bolo potreba zvýšiť výrobné kapacity presunom výroby mimo české územie. Okrem toho sa v Bratislave v budúcnosti počíta aj s výrobou Passatu, čo by mohlo predpovedať aj Superb s označením Made in Slovakia. Tieto správy sú veľmi pozitívne aj z hľadiska zamestnanosti a vývoja ekonomiky, nakoľko Slovensko už dlhodobo patrí medzi štáty s najvyšším množstvom vyrobených áut na obyvateľa.

Nechcená Škoda Yeti predbehla svoju dobu, dnes slávi 10 rokov!

Zdroj: Škoda

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokPrvá interaktívna videorecenzia: Škoda Kamiq, vy rozhodujete
Nasledujúci článokNákladiak v Bratislave, vletel v plnej rýchlosti do čerpacej stanice
Som študentom Fakulty Elektrotechniky a Informatiky STU. Vo svojom voľnom čase sa venujem najmä technologickým novinkám z oblasti IT a autonómnych technológií. Sledovanie noviniek a pokrokov v automobilizme patrí medzi moje najväčšie koníčky. Najviac častu trávim sledovaním koncernu VW a taktiež elektromobilitou a vecami s ňou spojenými.