Domov News Mercedes-AMG GT 73 e sa oficiálne predstaví na autosalóne v Mníchove

Mercedes-AMG GT 73 e sa oficiálne predstaví na autosalóne v Mníchove

O štvordverovom kupé od nemeckej automobilky Mercedes-Benz sa hovorí už dlhšiu dobu. Novinka ponúkne plug-in hybridnú technológiu a ohromný výkon.

Aktuálne najväčšie kupé Mercedes-AMG GT prešlo pred istým časom faceliftom, no najviac sa očakávalo, čo prinesie vrcholná verzia tohto vozidla. Spaľovaciemu motoru by mali suplovať dva elektromotory a parametre hovoria o tom, že páni z Affalterbachu postavili to najvýkonnejšie vozidlo doteraz.

Plug-in hybrid dostane navyše plaketu E-Performance. O tom však automobilka hovorila dávnejšie. Teraz sa však na sociálnej sieti Instagram automobilka pochválila prvou fotografiou vozidla pred jeho oficiálnou premiérou. Tá sa uskutoční 1.septembra na autosalóne IAA Mobility 2021 v nemeckom Mníchove.

Z prvého snímku však nič nie je až tak rozoznať. Maska poukazuje na facelift v podobe AMG GT 63 S. Odlíšiť novinku od faceliftu zatiaľ vieme iba prostredníctvom plakety na chladiči a nové lemovanie nasávacích otvorov vozidla. Automobilka k fotke dodala aj stručný popis. „The calm before the road“ – vo voľnom preklade „Ticho pred búrkou“. Automobilka z Affalterbachu taktiež aj svojim hashtagom #EverythingButQuiet hovorí o možnosti čisto elektrickej jazde. Nezabúda sa však na hlasitosť spaľovacieho motoru.

Advertisment

Najvýkonnejšie AMG s označením GT 73 e by pod kapotou malo mať osadený 4,4-litrový osemvalec. Ten bude dopĺňaný o elektromotor na zadnej náprave. Kombinácia elektromotoru a spaľovacieho motoru má byť na úrovni 600 kW / 816 koní a maximálny krútiaci moment bude na hodnote (ako inak) 1.000 Nm. Zrýchliť z pokoja na hodnotu 100 km/h by novinka mala v priebehu necelých 3 sekúnd. Rýchlejšie, než spaľovacie GT 63 S.

AMG GT 63 S je aktuálne najrýchlejším štvordverovým vozidlom na okruhu prezývanom Zelené peklo. 73e sa bude určite chcieť dostať pod stanovený čas 7:27.800. Najväčším rivalom pre GT 73e však určite bude Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Na oficiálne informácie ohľadom vozidla si budeme musieť ešte pár dní počkať. Okrem elektrifikovaného štvordverového kupé si pre nás automobilka Mercedes prichystala množstvo iných zaujímavostí.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!