Domov News Nový Ford Mustang California Special. Takto to dopadne keď sa spojí história...

Nový Ford Mustang California Special. Takto to dopadne keď sa spojí história a súčasnosť

Rodina Ford Mustang sa rozrástla o nového člena. Mustang California Special je označenie, ktoré možno vysledovať až do 60. rokov minulého storočia, no v Európe sa doteraz ešte oficiálne neobjavilo.

Najnovší Mustang California Special, ktorý ponesie toto meno, vychádza z aktuálneho modelu GT Cabrio. Ide najmä o kozmetické zmeny. Medzi ne v rámci exteriéru patrí hustejšia mriežka chladiča s čiernou povrchovou úpravou, čierne, červené a sivé pruhy po stranách auta a jedinečné 19-palcové zliatinové kolesá. Disky sú špeciálne pre tento model vo farbe „Carbonised Grey“, ktorá ladí s bočnými prahmi, zadným difúzorom a väčším predným splitterom.

Logá GT/CS sa objavujú v hojnom množstve. Na aute nájdeme aj emblém, ktorý pripomína dobový uzáver hrdla nádrže z čias prvých Mustangov. V zozname výbavy sa nachádzajú aj vzduchové prieduchy pre lepšie prúdenie vzduchu.

Interiér plný detailov

Vo vnútri pridal Ford na časť sedadiel a vnútorné výplne dverí sivý semiš „Miko“ (materiál vyrobený z recyklovaného polyesteru). Na prístrojovom paneli je hliníková lišta „Carbon Hex“, plaketa Mustang California Special a logá GT/CS vyrazené na sedadlách a koberčekoch.

Na palube sa nachádza aj informačný a zábavný systém Ford SYNC 3 s funkciami pripojenia Apple CarPlay a Android Auto v štandardnej výbave. Rovnako tak Mustang California Special disponuje aj množstvom asistenčných technológií pre vodiča. Patrí sem napríklad aj adaptívny tempomat s asistentom udržiavania v jazdnom pruhu.

Objem nenahradíš

Dnes už raritný, 5,0-litrový motor V8 s prirodzeným nasávaním zostáva nezmenený. Produkuje výkon 444 koní a krútiaci moment 529 Nm. V kombinácii so štandardne montovanou šesťstupňovou manuálnou prevodovkou dokáže tento Mustang zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Voliteľný 10-stupňový automat tento čas skráti na 4,5 sekundy. California Special je k dispozícii v deviatich farbách exteriéru vrátane modrej Grabber a oranžovej Cyber.

„California Special sa stal obrovskou súčasťou odkazu Mustangu v Amerike a symbolizuje veľa z toho, čo znamená Mustang. Radosť z jazdy a slobodu na otvorenej ceste,“ povedal hlavný programový inžinier Mustang Ford Europe Matthias Tonn. Zároveň dodal: „Tieto ideály rovnako silno rezonujú medzi nadšencami šoférovania v Európe. Takže je načase, aby aj tu zákazníci zažili jedinečnú zmes štýlu, výkonu a zábavy z jazdy ako v Kalifornii.“

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!