Domov News Faceliftované BMW X7 prichádza s rozdelenými svetlami. Rovnaký osud čaká aj novú...

Faceliftované BMW X7 prichádza s rozdelenými svetlami. Rovnaký osud čaká aj novú sedmičku

Po uniktnutých fotografiách faceliftovaného modelu BMW X7 prichádza aj oficiálne predstavenie. Pozrime sa na najúspešnejší model BMW v luxusnej triede.

Najväčšie vozidlo v kategórií SAV (Sport Activity vehicle) automobilky BMW prešlo výraznými vylepšeniami. O modernizovanom BMW X7 sa aktívnejšie rozprávalo už od konca minulého roka. Odvtedy sme mali možnosť vidieť množstvo špionážnych fotografií zamaskovaného modelu, a koncom marca BMW unikla fotka novinky aj bez maskovania. Teraz modernizovanú X7-ku spoznávame oficiálne.

BMW X7 facelift
Omladený exteriér.

Početné vizuálne úpravy ešte viac podčiarkli postavenie v portfóliu značky. Celkom radikálnou zmenou po vizuálnej stránke je rozdelenie predných svetlometov. Horné svetlá v tomto prípade plnia úlohu pozičných, denných a smerových LED svetiel. Tie spodné slúžia ako stretávacie a diaľkové svetlá. Tieto svetlá s Matrix LED technológiou zároveň slúžia aj ako hmlové svetlá. Vo vrcholnej verzií je súčasťou štandardnej výbavy aj podsvietenie ľadviniek, v ostatných prípadoch je tento prvok výbavy na vyžiadanie. V zadnej časti najviac zaujmú veľmi úzke LED svetlá s 3D efektom. Nové BMW X7 je po novom možné objednať aj s novým BMW M Sport balíkom, ktorý sa zameriava na zvýraznenie dynamických vlastností modelu. Pre tento balík je možné zvoliť exkluzívne lakovanie v odtieni Marina Bay Blue. Štandardne sa X7 dodáva na 20-palcových diskoch kolies, vrcholný model dostanete na 21-palcových a prvý krát je možné model priamo z fabriky objednať na 23-palcových zliatinových diskoch kolies.

BMW X7 facelift
Vnútorný priestor a bohatá výbava. 

BMW X7 je považované za jedného z mála adeptov, ktoré dokáže pohodlne prepraviť až 7 cestujúcich. V interiéri spoznávame novo vytvorenú palubnú dosku s úzkymi otvormi ventilácie a náladovým osvetlením  v spodnej časti. Novinkou je aj zakrivená obrazovka BMW Curved Display. Rôzne svetelné prvky dotvárajú v interiéri auru exkluzivity. Nový tvar teraz dostal aj volič automatickej prevodovky. Základná výbava je v tomto modeli početne rozšírená. Zameriava sa prevažne na zvyšovanie komfortu posádky. V základe dostanete automatickú 4-zónovú klimatizáciu, panoramatické strešné okno alebo komfortné predné sedadlá.

BMW X7 facelift
Novo vyvinuté motory.

Na vrchole ponuky motorov sídli 4,4 litrový benzínový osemvalec (M60i xDrive), ktorý pochádza z BMW M GmbH divízie. Tento motor je naladený na 390 kW (530 koní) a krútiaci moment dosahuje hodnoty 750 Nm. Model BMW X7 xDrive 40i sa pýši najmodernejšou generáciou radového 6-valca. Tento motor priniesol množstvo inovácií, čo sa spaľovacieho procesu týka. Prejavilo sa to najmä na zlepšení výkonu ale aj spotreby. Nový motor má o 47 koní vyšší výkon ako jeho predchodca (380 koní) a krútiaci moment narástol vďaka mild hybridnému systému na 540 Nm. Úpravy naftového 6-valca priniesli zlepšenia v oblasti spotreby a emisií. Najdôležitejším faktorom pri nových motoroch je zapracovanie mild-hybridného systému. Všetky motory sú spriahnuté s 8-stupňovým automatom, ktorý výkon motorov prenáša na všetky 4 kolesá. Pre prípadných záujemcov si BMW pripravilo podujatie THE PRIVILEGE OF LUXURY v Danubiane, kde si od 21. do 30. apríla môžete novinku pozrieť naživo.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

1 COMMENT

Comments are closed.