Domov Elektromobilita Toyota vyčlenila miliardy dolárov na vlastný vývoj elektrobatérií

Toyota vyčlenila miliardy dolárov na vlastný vývoj elektrobatérií

Toyota

Japonská automobilka Toyota vyčlenila kvantum peňazí na rozšírenie závodov na výrobu batérií pre elektrické vozidlá. Linky by mali byť spustené v rokoch 2024-2026.

Koncom minulého roka Toyota oznámila, že investuje 70 miliárd do vlastného výskumu a vývoja výroby elektrifikovaných vozidiel. Štvrtina tejto astronomickej čiastky bude vyčlenená priamo na vývoj a výrobu batérií. Toyota Motor Company v rámci tejto stratégie vyčleňuje 5,6 miliardy dolárov pre Japonsko a USA.

400 miliárd jenov bude vyčlenených pre japonské závody Toyoty a závod Himeji, ktorý patrí pod Prime Planet Energy & Solutions, ktorý je spoločným podnikom Toyoty a Panasonicu. Pre USA je vyčlenených 2,5 miliárd dolárov pre závod Toyota Battery Manufacturing North Carolina. Aj vďaka prísunu peňazí sa zamestnanosť závodu zvýši z 350 ľudí na 2 100 zamestnancov.

baterie-elektromobil

Toyota má v pláne zamerať sa na rozšírenie a posilnenie dodávateľského reťazca. Automobilka má v pláne zabezpečiť stabilitu výroby elektromobilov na úrovni zodpovedajúcej rastúcemu dopytu v odlišných regiónoch. Okrem posilnenej vlastnej výroby chce zvýšiť aj dodávku elektrických vozidiel a taktiež zlepšiť dodávky dôveryhodných partnerov.

Tak ako iné automobilky, aj Toyota elektrifikuje celé svoje portfólio ponúkaných modelov. Taktiež sa snaží o primerané a priame znižovanie emisií z dopravy a dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2050. Práve s týmto plánom Toyota ráta a vyvíja všetky typy nízkoemisných a bezemisných pohonov. Elektromobily, respektíve batériové vozidlá s označením BEV budú mať v najbližších časoch najviac čo povedať. Uvedomujú si to aj automobilky a preto väčšina z nich prechádza na takýto typ pohonu.

Do roku 2030 bude ToyotaLexus disponovať až 30-timi modelmi s ročným predajom 3,5 milióna vozidiel. Rovnako zmýšľajú aj európske automobilky. Mercedes-Benz sa taktiež do roku 2030 chce stať automobilkou s čisto elektrickým portfóliom. Do rovnakého dátumu chce mať elektrické portfólio aj aristokratické Bentley, či Ford.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!