Domov Lifestyle Caterham prichádza s dvojicou nových modelov Super Seven

Caterham prichádza s dvojicou nových modelov Super Seven

Caterham je automobilkou, ktorá prináša svetu motokáry, s ktorými dokáže legálne ísť na cesty. Aktuálne predstavujú novinku, ktorá cestuje v čase.

Retro dizajny vozidiel sa tešia v poslednej dobe čoraz väčšej obľube. Caterham však svoju retro verziu motokár predstavuje už niekoľko rokov. Ako viac retro ešte teda môže byť? Caterham Super Seven 600 a 2000 majú v pláne sa priblížiť ešte viac dizajnu, ktorý bol v trende v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch. Klasické odokryté tvary sú doplnené modernou technológiou.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Najviditeľnejšou zmenou oproti Super Seven, ktorú poznáme, sú nové blatníky. Tie sú o poznanie väčšie, elegantnejšie a poukazujú na retroštýl. Okrem iného, automobilka novinkám dopriala chrómové leštené koncovky výfukov a chrómové veko nádrže. Štandardne bude táto mestská motokára postavená na 14“ kolesách a pneumatikách Avon ZT7. Nebojte sa, nejde o ten Avon, na ktorý si ihneď človek spomenie. Zadné svetlomety sú LED-kové, čo môže kaziť retro dojem, no našťastie tomu tak nie je.

Advertisment
Výkonu na rozdávanie

Interiér je taktiež minimalistický. Ponúka kožené sedadlá, kožený volant, čalúnenie zadnej časti, čalúnenie palubnej dosky podľa predstáv a taktiež je možná veľká škála individualizácie. Od farieb interiéru, cez prešívanie až po celkový skelet vozidla. Novinka je dostupná aj v dobre známych retro farbách a dokonca aj vo farbe Burbon.

Pod kapotou tejto motokáry sa nachádza preplňovaný trojvalec Suzuki s objemom 0,66 litra. Maximálny výkon turbom preplňovaného motora je 84 koní. Samozrejme, Super Seven 600 nie je žiadnym trhačom asfaltu, no aj vďaka tak nízkemu výkonu dokáže zrýchliť z pokoja na 100 km/h v priebehu 6,9 sekundy. Takéto zrýchlenie nemá väčšina sériovo a masovo vyrábaných 1,0-litrových motorov.

Caterham Super Seven 2000 však má pod kapotou 2,0-litrový atmosférický štvorvalec Ford Duratec s maximálnym výkonom 180 koní. To už je naozaj slušná porcia výkonu, ktorá má za následok zrýchlenie za 4,8 sekundy. Pokiaľ máte radi športovejšiu jazdu, v ponuke bude taktiež nastaviteľný podvozok, výkonnejšie brzdy a zadný stabilizátor. Cena v Británii za Caterham Super Seven 600 začína na 29.990 libier. Za výkonnejšiu verziu je potrebné priplatiť 10.000 libier.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!