Domov News Bratislavský Volkswagen zahájil predsériovú výrobu dvoch kľúčových modelov

Bratislavský Volkswagen zahájil predsériovú výrobu dvoch kľúčových modelov

Zdroj: Volkswagen

Bratislavský závod Volkswagen sa už naplno pustil do predsériovej výroby novej generácie modelov Škoda Superb a Volkswagen Passat. Začiatok oficiálnej sériovej výroby naplánoval koncern na koniec tohto roka. Aj napriek tomu sa v Bratislave maká naplno na predsériovej výrobe, na ktorej sa odladia všetky potrebné detaily.

Bratislavský závod Volkswagen dostal zelenú na presun výroby obľúbených modelov VW Passat a Škoda Superb ešte v roku 2020. Do nového výrobného programu sa rozhodol koncern Volkswagen naliať viac než 400 miliónov eur. Celkové investície v našej krajine tým presiahnu päť miliárd eur. Výroba týchto nám dobre známych modelov sa plánuje na výrobnej linke, z ktorej už aktuálne schádzali modely ako VW Up a Škoda Karoq. Okrem spomenutých modelov sa v Bratislave vyrábajú aj Audi Q7 a Q8, Porsche Cayenne a Volkswagen Touareg.

Zdroj: Volkswagen
Nová karosáreň a kopec novej techniky

Celková príprava výroby na presun týchto dvoch modelov do Bratislavy si vyžiadala mnohé zmeny a úpravy. Pri týchto zmenách sa napríklad na jednotlivých halách montovali nové zariadenia s kompletne novými technológiami. Okrem toho v závode pribudla aj nová karosáreň. Väčšina potrebných prác na spustenie predsériovej výroby už skončila.

Volkswagen dlhodobo patrí medzi najväčších zamestnávateľov na Slovensku. Príchod modelov Passat a Superb prinesie aj nové pracovné miesta a šancu pre nových zamestnancov. Internetom už teraz kolujú mnohé grafické dizajny a neoficiálne fotky nových modelov. Oficiálneho odhalenia sa však dočkáme až neskôr v priebehu tohto roka. Príchod týchto dvoch významných modelov koncernu ešte viac pomôže k už tak silnému postaveniu Slovenska na mape automobilových výrobcov. Celkovo však výroba nových modelov prispeje aj k posilneniu dodávateľských reťazcov.

Zdroj: KOLESA.RU
V tomto sme líder

Aj napriek tomu, že v priebehu minulého roka došlo k zníženiu výroby vo všetkých automobilkách na Slovensku z dôvodu nedostatku materiálov, naša krajina si v prepočte na jedného obyvateľa udržala pozíciu najväčšieho výrobcu áut na svete. Tešíte sa na nový Passat a Superb ? Bude sa im aj naďalej dariť na trhu medzi aktuálne „trendy“ SUV vozidlami?

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počet hodnotení 7

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!