Domov News Nitriansky závod JLR chce zvýšiť produkciu Defenderu

Nitriansky závod JLR chce zvýšiť produkciu Defenderu

Nitriansky závod Jaguar Land Rover rastie akoby zo dňa na deň a počet vyrobených áut tomu priamo úmerne rastie.

V minulom roku závod Jaguar Land Rover otvoril nových 700 pracovných miest. Tieto miesta sa týkali od operátorov a administratívnych pracovníkov až po inžinierske a vedúce pozície. Celkový počet zamestnancov tak narástol na 4.500. Automobilka tak spustila tretiu pracovnú zmenu a portfólio zväčšila o vlajkovú loď – osemmiestny Land Rover Defender 130. V máji 2023 spoločnosť kvôli vysokému dopytu po týchto vozidlách zaháji aj víkendové pracovné zmeny v lakovni a karosárni. Taktiež sa zrejme otvorí ďalších 300 pracovných miest.

Jaguar Land Rover závod

Za zvýšenie produkcie v Nitre sa môže automobilka poďakovať svojmu bestselleru Land Rover Defender. V ponuke sú tri karosárske verzie. Za posledný rok a trištvrte je Defender najpredávanejším a najuprednostňovanejším modelom automobilky vo výrobe. V poslednom štvrťroku 2022 zišlo z haly 23.816 kusov. Ďalších 214.000 však čaká na zadanie do výroby a následnú distribúciu. Adrian Mardell, ktorý je dočasným šéfom automobilky, potvrdil, že práve vďaka Defenderu sa Land Rover dokázal vymaniť z nepriaznivých čísel a firma sa po dvoch rokoch v strate začína zviechať. Tento rok sa JLR zameria na zvýšenie produkcie najziskovejších modelov Defender, Range Rover a Range Rover Sport. Závod neďaleko Nitry v minulom roku bol jedným z mála, ktorý nemusel obmedziť výrobu.

V Nitre sa však bude skladať aj najväčší model Land Rover Discovery, ktorého predaje poslednom štvrťroku 2022 klesli na 1.924 kusov, čo je najmenej od uvedenia na trh v roku 2018. Prepad zaznamenal taktiež najpredávanejší model značky, Range Rover Evoque, ktorý sa prepadol pod 10.000 kusov. Naopak, dva najdrahšie modely Range Rover a Range Rover Sport boli druhým a tretím najpredávanejším modelom za posledný štvrťrok.

Jaguar Land Rover závod
JLR výrobný závod

Adrian Mardell taktiež tvrdí, že JLR v dobrých časoch bez obmedzení produkcie predával 40.000 vozidiel mesačne, teraz je to iba 27.000.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 2.3 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!