Domov News 777 Hypercar – 7 kusov, 7 miliónov a tá rýchlosť…

777 Hypercar – 7 kusov, 7 miliónov a tá rýchlosť…

Počuli ste už o automobile s názvom 777 Hypercar? Toto auto sa vymyká úplne všetkému, na čo sme zvyknutí. Napríklad zvládne prejsť okruh v Monze za neuveriteľných 93 sekúnd. A to všetko bez akejkoľvek elektrifikácie. Takýto druh už čoskoro vyhynie!

Projekt 777 Hypercar od talianskej spoločnosti 777 Motors v podstate ukazuje, ako môže ešte aj dnes vyzerať beštia šitá na mieru pre okruhové jazdenie. Majiteľom 777 Motors a jej zakladateľom je Andrea Levy. Tento Hypercar vzniká v spolupráci so značkou Dallara. Pod kapotou nájdeme motory Gibson a dizajn si zobrala pod svoje krídla spoločnosť Umberto Palermo Design.

Neskutočný prítlak

Zvesť o tom, že takýto okruhový špeciál príde na horúci asfalt pretekárskych tratí, sa objavila ešte na jeseň minulého roka. Nové renderové snímky však ukazujú, ako by mal tento športový dinosaurus vyzerať aj v skutočnosti. Podľa informácií priamo z kuchyne dostali dizajnéri spoločnosti Umberto Palermo Design pomerne voľné ruky. Toto vozidlo nikdy nedostane homologizáciu na bežné cesty, a tak ide čisto iba o okruhový špeciál pre zábavu.

Ak sa pozriete na exteriér modelu 777 Hypercar, je jasné, že aerodynamiku podporujú napríklad aj predný splitter, zadné prítlačné krídlo či difúzor s veľkým množstvom otvorov na prúdenie vzduchu. Vďaka tomu všetkému dokáže toto monštrum generovať pri rýchlosti 370 km/h prítlak až 2,1 tony. Spoločnosť Dallara dodáva pre tento model karbónový monokok, ktorý má schválenie od automobilovej federácia FIA.

Tu elektrina nehrozí

Pod kapotou sa nachádza atmosférický motor V8 s objemom 4,5 litra, ktorý vyvinula britská spoločnosť Gibson Technology. Motor spaľuje syntetické palivo a bez akejkoľvek podpory či elektrifikácie dosahuje výkon 544 kW, respektíve 740 koní pri 9 000 otáčkach za minútu. Aktuálne stanovisko spoločnosti 777 Motors dokonca vylúčilo akúkoľvek elektrifikáciu. Jedným z dôvodov skvelého výkonu je aj nízka váha, iba 900 kilogramov. Pri priečnom zrýchlení dokáže toto auto dosiahnuť preťaženie na hranici 4G.

Celkovo vznikne iba symbolických 7 kusov, pričom každé z nich vyjde nového majiteľa na 7 miliónov eur. Treba však dodať, že každý z týchto 7 kusov nájde svoj domov na okruhu v Monze, kde talianska firma 777 Motors sídli. A pre porovnanie, za aktuálne najrýchlejším časom monopostu Ferrari F1 zaostáva tento kúsok iba 13 sekúnd. Očakáva sa, že prvé kusy vzniknú v roku 2025.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokČesi zvýšia rýchlosť na diaľniciach, inšpiruje sa aj Slovensko?
Nasledujúci článokInštruktor z BMW roztrieskal XM Red Label. Chcel predbehnúť Lamborghini