Pick-upy už momentálne nie sú dominantou USA, ale čoraz väčšej obľube sa im dostáva už aj v Európe. Poľská spoločnosť Carlex Design neváha a predstavuje svoj prvý počin- Mercedes X.

Carlex Design sú známi vďaka svojim realizáciám niekedy až zaujímavých vyhotovení rôznych automobilov. Začať by sa mohlo u športového kabria BMW Z4, cez off-road Mercedes-Benz triedy G a skončiť môžeme u rodinného van-u, Mercedes-Benz triedy V. Najnovšie však vďaka svojej novej divízií Pickup Design sa poliaci zamerali ako na vzhľad exteriéru, tak aj na luxusnejšie prevedenie interiéru.

Vďaka novo založenej divízií Pickup Design sa poľský úpravca bude zaoberať nie len športovými vozidlami ale aj vozidlami, ktoré v súčasnosti zažívajú automobilový boom. V ponuke teda zatiaľ konfigurujú ostrý Volkswagen AmarokMercedes-Benz X. U druhého spomínaného modelu bude na výber z dvoch variantov. Prvý bude zameraný na mestský štýl a promenádovanie sa po meste a druhý bude drsný terénny stroj.

Prvá verzia s čiernou karosériou svoje mestské zaradenie ukazuje vďaka obrovským 22“ kolesám s nízkoprofilovými pneumatikami. Karoséria je ozdobená lemami, ktoré krásne rozširujú blatníky a športovejší vzhľad dotvára predný nárazník z uhlíkových vlákien. Z nich je spravená aj maska chladiča, či ochranný lem kapoty motora.

Druhá spomínaná verzia je prezentovaná vo výraznom zelenom odtieni. Samotný automobil je osadený na masívnych off-roadových pneumatikách, nad ktorými sa takisto nachádzajú lemy rozširujúce blatníky. Za ochranným plechom predného nárazníku sa ukrýva navijak a nad čelným sklom vypĺňa prázdne miesto svetelná rampa z LED diód.

Interiérová časť oboch vozidiel bola doslova zaplavená tou najkvalitnejšou kožou. Tú nájdete na sedadlách a niektorých častiach obloženia, čo hovorí jasnou rečou spoločnosti Carlex Design. Interiér, v ktorom sa nachádza čierna koža patrí terénnej verzii a červená koža so športovými prednými sedadlami patrí tej mestskej.

Pickup Design okrem úprav interiéru a exteriéru ponúka pre Mercedes-Benz triedy X aj elektronický model, ktorý má zaistiť, že zvuk idúci z výfuku nebude odhaľovať prítomnosť dieselového agregátu pod kapotou ale dá ilúziu poriadneho osemvalca.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!