Domov News Lexus LM ako najškaredšie auto na svete? Je tu ešte Nissan…

Lexus LM ako najškaredšie auto na svete? Je tu ešte Nissan…

Nissan dnes predstavil koncept Hyper Tourer, tretí zo série konceptov elektrických vozidiel, ktoré budú k videniu na Japan Mobility Show v Tokiu od 25. októbra.

Automobilovému priemyslu vládne nový trend – luxusné MPV. Typickým zástupcom tohto neortodoxného segmentu je napríklad Lexus LM, ktorý len nedávno vstúpil na slovenský trh. Ponúka množstvo luxusu, ale priznajme si, veľa automobilovej krásy nepobral. Podobným smerom sa vydáva aj Nissan, ktorý na domácom autosalóne odhalí koncept luxusného elektrického vanu Hyper Tourer.

Nissan
Foto: Nissan

Nissan o tomto vozidle hovorí ako minivane zameriavajúcom sa na pestovanie a upevňovanie vzťahov medzi ľuďmi počas spoločnej cesty. Koncept Nissan Hyper Tourer je zameraný na jednotlivcov, ktorí oceňujú v živote lepšie veci a užívajú si spoločnosť priateľov a kolegov. Nissan Hyper Tourer spája podstatu omotenashi (japonskej pohostinnosti) s rôznymi pokročilými technológiami vrátane autonómneho riadenia. Funkcionalita V2X (Vehicle-to-Everything) a vysokokapacitná batéria tiež umožňujú dodávať elektrinu do domácností, obchodov a kancelárií na cestách a pri rôznych obchodných príležitostiach.

Nissan
Foto: Nissan
Kumiko a koushi

Exteriér pozostáva z hladkých panelov karosérie a ostrých línií, ktoré demonštrujú tradičnú japonskú krásu. Jeho impozantný vzhľad má harmonizovať s okolitou krajinou. Boky prechádzajú diagonálne od predného k zadnému blatníku pre vyšší aerodynamický výkon. Biely pás slúži ako svetlomety, zatiaľ čo kolesá s kumiko vzorom vytvárajú prémiový pocit.

Foto: Nissan

Priestranný interiér bol vytvorený vďaka použitiu Nissan EV Technology Vision, ktorý spája kompaktné komponenty a polovodičové batérie s vysokou energetickou hustotou. Výsledkom je ultra nízke ťažisko, ktoré v kombinácii s pokročilým systémom pohonu všetkých kolies e-4ORCE vytvára plynulé zrýchlenie. Stropná konzola a osvetlenie sú vybavené tradičnými japonskými vzormi kumiko a koushi, ktoré vytvárajú pocit luxusu, zatiaľ čo plochý LED panel na podlahe zobrazuje snímky koryta rieky a oblohy, čím pomáha vytvárať relaxačný priestor, v ktorom sa spája digitál s prírodou.

Nissan
Foto: Nissan

Možnosť aktivácie plne autonómnej jazdy umožňuje vodičovi sústrediť sa na interakciu so svojimi spolucestujúcimi. Predné sedadlá sa dajú otáčať o 360 stupňov. Cestujúci na zadných sedadlách môžu používať prenosný displej na zobrazenie a ovládanie navigácie a audia na stredovom displeji predných sedadiel. Inovatívny systém umelej inteligencie tiež dokáže monitorovať biometrické znaky pasažierov, vrátane ich mozgových vĺn, srdcovej frekvencie, dýchania a potu. Podľa toho systém automaticky vyberie hudbu a prispôsobí osvetlenie v kabíne.

Nissan
Foto: Nissan

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hodnotení 12

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJNissan
Predchádzajúci článokTEST Honda Jazz – džezuje za máličko
Nasledujúci článokCitroën ë-C3: prvé foto lacného elektromobilu z Trnavy