Domov SPRÁVY Doprava Za uzavretú diaľnicu D3 môže Slovensko získať 5 miliónov eur. Vieme ktorý...

Za uzavretú diaľnicu D3 môže Slovensko získať 5 miliónov eur. Vieme ktorý seriál sa tam bude natáčať

Včera sme priniesli informáciu o úplnej uzávere diaľnice D3 v úseku Svrčinovec – Skalité, vrátane tunelov, kvôli údržbovým a čistiacim prácam. To však nie je úplne pravý dôvod.

Dôvodom takejto masívnej dlhodobej uzávery je natáčanie zahraničného filmu okrem iného vysokorozpočtového. Film má byť jedným z najväčším projektov, aké sa podarilo na Slovensko pritiahnuť. Ministerstvo dopravy si od projektu sľubuje aj zlepšenie povesti Slovenska v očiach zahraničných investorov.

O čo ide ?

Podľa portálu Filmneweurope sa na Slovensku bude natáčať, časť tretej série seriálu Tom Clancy’s Jack Ryan. Ide o akčný triler z politického prostredia. Domácou produkčnou firmou, ktorá bude spolupracovať s Amazon Studios, je spoločnosť Spectral Dalibora Vašicu. Seriál okrem našej krajiny bude točiť aj u našich susedov v Čechách či v Maďarsku.

„Už od roku 2018, keď vznikla Slovenská filmová agentúra, sa snažíme propagovať Slovensko ako konkurencieschopnú krajinu, ktorá dokáže zaujať zahraničných filmárov. A to nielen filmovými profesionálmi, ale aj krásnymi lokalitami a ústretovosťou, ktorou sú slovenskí ľudia známi. Čo sa týka investícií, ktoré zahraniční filmári nechávajú na Slovensku, tie sa pohybujú v rozsahu od 800-tisíc eur až do 5 miliónov eur. Konkrétne v tomto prípade ide o tú najvyššiu sumu,“ priblížila Z. Bieliková z Audiovizuálneho fondu.

Dôvodom je využitie úsekov diaľnice vrátane tunelov Svrčinovec, Poľana a Považský Chlmec zahraničnou audiovizuálnou produkciou na sedem- až desaťdňové nakrúcanie. Informovala nás NDS na tlačovej konferencii v Žiline. Prevádzkový riaditeľ NDS Peter Peťko uviedol, že uzávera je už od šiestej hodiny rannej.

zdroj: amazon prime

„Medzi práce sa nám podarilo zahrnúť požiadavku filmárov. V závislosti od podmienok bude nakrúcanie trvať od sedem do desať dní. S tým, že po ukončení budú ukončovacie práce, osadzovanie ďalších bezpečnostných zariadení a kontrola úseku, či je spôsobilý a bezpečný pre cestnú premávku. Jesenná uzávera už nebude, toto bude jediná uzávera v tomto roku,“ vyjadril sa P. Peťko.

Doplnil, že NDS oslovila aj zhotoviteľa úseku Svrčinovec – Skalité, keďže je ešte v záruke. „Okrem údržbových a servisných prác sa zrealizujú aj práce s cieľom odstránenia aktuálnych chýb v rámci reklamačného procesu na tomto úseku,“ dodal prevádzkový riaditeľ NDS.

Uzávera potrvá ako už bolo avizované do konca prázdnin čiže do 31.augusta.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 5

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokZáplavy v Nemecku sa podpísali aj na kultových BMW
Nasledujúci článokBude k dispozícií naozaj Cupra Tarraco? Na vyjadrenie si budeme musieť ešte počkať