Domov SPRÁVY Elektromobilita Problémy s dopytom? Pri nákupnom centre stoja stovky elektromobilov Tesla

Problémy s dopytom? Pri nákupnom centre stoja stovky elektromobilov Tesla

Foto: Tesla

Čo sa to s Teslou deje? Stovky vozidiel Tesla zaparkovaných v uzavretom nákupnom centre mimo mesta St. Louis v USA neuniklo pozornému oku verejnosti. Mnohí obyvatelia sa divia, prečo sa tam nové automobily nachádzajú.  

A rozhodne nie sú jediní. Používatelia sociálnej siete X zachytili veľký počet elektrických vozidiel na rozličných miestach. To vyvolalo verejnú diskusiu o tom, či Tesla netrpí problémom s dopytom. Našťastie, miestna spravodajská stanica medzitým vyšetrila a vniesla do situácie trochu svetla. Prvé správy uvádzajú, že na pozemku bývalého Chesterfield Mall parkovalo viac ako 400 vozidiel značky Tesla. Medzi zaparkovanými vozidlami sa nachádzalo aj 58 modelov Tesla Cybertruck. Deje sa niečo s Teslou?

Tesla Cybertruck
Foto: Tesla
Iba planý poplach?

Ako sa ukázalo, servisné stredisko Tesla je zhruba 5 kilometrov od nákupného centra. Myšlienka je, že pozemok sa používa ako „odstavná plocha“ pre nové autá dodané v najbližšom servisnom stredisku. „Jedným z používateľov našich priestorov je Tesla, ktorá má neďaleko predajňu, ale nemá dostatočnú kapacitu na zaparkovanie všetkých áut, ktoré privezú,“ potvrdil Tim Lowe, senior viceprezident skupiny Staenberg, ktorá vlastní obchodné centrum, “Takže si iba prenajímajú priestor.”

V súčasnosti má miestne servisné stredisko kapacitu na zaparkovanie približne 135 vozidiel (vrátane áut zákazníkov). Miestni obyvatelia tvrdia, že Tesla bežne využíva priestory na parkovanie v areáli nákupného centra. Avšak počet áut v posledných týždňoch prudko vzrástol. Celá situácia má pomerne jednoduché vysvetlenie. S narastajúcim počtom predaných áut nepostačuje kapacita interného parkoviska Tesly a tak miestne dílerstvo využíva externé priestory.

Hundreds of Tesla vehicles parked outside Chesterfield Mall. Why?
Existuje viacero náznakov

Po tom, čo automobilka zverejnila svoju prvú štvrťročnú správu o príjmoch za rok 2024, niektorí špekulujú, že autá parkujúce mimo interných priestorov môžu byť nadbytočné, respektíve také, po ktorých aktuálne nie je dopyt. Dokonca aj nedávne správy z Nemecka naznačujú, že miestne letisko sa zmenilo na potenciálny sklad pre tisíce nových áut. Ak sa zakladajú tieto informácie na pravde, môže to znamenať, že Tesla má dosť vážny problém s dopytom.

Zatiaľ sa nedá presne určiť, koľko vozidiel má výrobca aktuálne na sklade, keďže automobilka minulé leto prepracovala svoj inventárny systém v Severnej Amerike, aby umožnila odstránenie duplicitných „fiktívnych“ VIN z jej webovej stránky. Odhaduje sa, že zásoby v Severnej Amerike narástli o zhruba 3,8 % v porovnaní s prvým kvartálom roku 2024.

Tesla Roadster
Foto: Tesla
Tesla púta pozornosť

Túto teóriu podporuje aj fakt, že automobilka nedávno prepustila viac ako 10 % svojej pracovnej sily. Vrátane pracovníkov vo svojom výrobnom závode v Austine v Texase. Tu sa vyrábajú modely Cybertruck a Model Y. Tesla tiež nedávno rozhodla o skrátení výrobných hodín o 10 %. Či sa táto teória potvrdí alebo vyvráti, automobilka jednoznačne púta svojimi aktivitami pozornosť doma v USA, ale aj v Európe a po celom svete. A čas ukáže, čo sa s Teslou skutočne deje.

Foto: Tesla

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJInsideEV.com
Predchádzajúci článokZmena plánu, autá so spaľovacím motorom budú vyrábať aj po roku 2030
Nasledujúci článokMegatrolejbusy za milióny trávia viac času v servise ako na cestách