Domov SPRÁVY News Nové BMW M4 CS je na ceste. Kedy bude mať svetovú premiéru?

Nové BMW M4 CS je na ceste. Kedy bude mať svetovú premiéru?

Foto: BMW

Druhá generácia BMW M4 CS už pomaly klope na dvere. Oproti predchodcovi ponúkne jednu veľkú novinku.

BMW M4 CS je podľa novej správy z BMW Blog na ceste. Ostré výkonné kupé postavené na druhej generácii M4 by podľa všetkého malo debutovať už v máji tohto roka. A záujemcovia sa rozhodne majú na čo tešiť. Novinka totiž prinesie nielen poriadnu dávku výkonu, ale prvýkrát aj pohon všetkých kolies.

Prvýkrát s pohonom 4×4

Pod kapotou by mal byť podľa očakávaní uložený dvoma turbami preplňovaný 3,0-litrový radový šesťvalec. Podľa nepotvrdených informácií bude disponovať rovnakými parametrami ako M4 CSL predstavené v máji 2022. Hovoríme teda o výkone 542 koní (399 kW) a maximálnom krútiacom momente 650 Nm. Ten sa bude rovnako prenášať výhradne cez 8-stupňový automat M Steptronic, avšak na rozdiel od predchádzajúcej generácie dostane novinka pohon všetkých kolies xDrive.

BMW M4 CSL. Foto: BMW

My sa však skôr prikláňame k verzii, že nové M4 CS dostane rovnakú konfiguráciu pohonnej jednotky ako M3 CS, ktoré debutovalo minulý rok. V tom prípade sa bavíme až o 550 koňoch (405 kW). Superostrý sedan zrýchli z 0 na 100 km/h len za 3,4 sekundy a obdobná hodnota sa očakáva aj u kupé. Po jeho vzore sa nové M4 CS pravdepodobne nevyhne ani odtučňovacej kúre. V prípade sedanu sa inžinierom podarilo ušetriť zhruba 20 kg. Koľko to bude u kupé, je zatiaľ otázne.

BMW M3 CS. Foto: BMW
Novinku zachytili aj počas testov

Špionážne zábery spred niekoľkých mesiacov zachytili ostré kupé pri testovaní na verejnosti vrátane okruhu Nürburgring. BMW však skrylo aktualizovanú masku pod kamuflážou. Pozornému oku napriek tomu neunikol výrazný predný splitter a malý spojler na veku kufra. Podľa BMW Blogu bude vychádzať z modernizovanej M4, ktorú automobilka odhalila začiatkom tohto roka.

BMW M4 začína na našom trhu na sume 91 700 eur. Cenníková cena modelu M3 CS sa však pohybuje nad úrovňou až 160-tísic eur. Ak teda budete chcieť siahnuť po kupéčku s prívlastkom CS, pripraviť si budete musieť poriadny balík peňazí.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJBMW Blog
Predchádzajúci článokNa túto vec pri umývaní auta sa často zabúda, robíte to správne?
Nasledujúci článokHlavne nenápadne. Range Rover Sport s balíkom Stealth Pack