Domov SPRÁVY News Modernizovaný Hyundai Tucson vstupuje na trh, zverejnili cenník

Modernizovaný Hyundai Tucson vstupuje na trh, zverejnili cenník

Foto: Hyundai

Slovenské zastúpenie značky Hyundai zverejnilo nový cenník svojho najpredávanejšieho SUV modelu. Tucson totiž prešiel faceliftom, no naďalej ponúka širokú paletu motorizácií. Vozidlo však má hodnotnejšiu základnú výbavu a viacero nových funkcií a prvkov.

Inovovaný Hyundai Tucson je v predaji s benzínovým motorom 1,6 T-GDi s výkonom 118 kW (160 k) v kombinácii s manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies alebo s mild-hybridnou verziou tohto motora so 7-stupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou a možnosťou výberu pohonu predných alebo všetkých kolies. Naftový variant naďalej reprezentuje mild-hybrid 1,6 CRDi s výkonom 100 kW (136 k), ktorý sa ponúka výlučne v kombinácii so 7-stupňovým automatom a pohonom predných alebo všetkých kolies. Plne hybridný Tucson má systémový výkon 158 kW (215 k), využíva 6-stupňovú automatickú prevodovkou a pohon predných alebo všetkých kolies. Výkonnostný vrchol predstavuje Tucson Plug-in Hybrid so systémovým výkonom 185 kW (252 k), 6-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom predných (novinka) alebo všetkých kolies. Novou funkciou pri full-hybride a plug-in hybride je možnosť nastavenia úrovne rekuperácie pádlami pod volantom.

Hyundai Tucson
Foto: Hyundai
Bohatšia výbava už v štandarde

Hyundai Tucson je už štandardne vybavený viacerými hodnotnými funkciami a prvkami. Nechýbajú predné Full-LED svetlomety, LED osvetlenie interiéru, predné a zadné parkovacie senzory ani inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom na prístrojovej doske. Nová je aj digitálna prístrojová doska s 4,2“ plne farebným TFT LCD displejom. Nový Tucson je tiež automaticky vybavený integrovanou navigáciou s 12,3“ farebným displejom a službami vzdialenej správy vozidla Bluelink. K dispozícii sú bezdrôtové aktualizácie systémov vozidla a mapových podkladov navigácie OTA (Over-the-Air) a USB-C nabíjacie porty.

Hyundai Tucson
Foto: Hyundai
Head-up displej aj inteligentné projektorové svetlomety

Aktualizácia priniesla do modelu Tucson niekoľko noviniek a vylepšení, ktoré zákazníci získajú vo vyšších úrovniach výbavy. K takýmto novinkám patria napríklad inteligentné predné Full-LED projektorové svetlomety (IFS) s funkciou adaptívneho diaľkového svietenia, head-up displej s premietaním údajov na čelné sklo či digitálna prístrojová dosku Supervision s 12,3″ TFT LCD displejom. Hyundai Tucson vo výbave N Line+ (na fotografiách) ponúka predný športový nárazník, zadný športový nárazník s difúzorom, zliatinové disky kolies v unikátnom dizajne, mriežku chladiča lakovanú v čiernej lesklej farbe, lemovanie blatníkov a spodné lišty dverí lakované vo farbe karosérie, vrchnú lištu okolo bočných okien v čiernej lesklej farbe a denné LED svetlá s technológiou half-mirror.

Foto: Hyundai
Vylepšený interiér

Výraznou zmenou prešiel interiér. Kompletne prepracovaná je palubná doska, prístrojová doska, stredový tunel, volant, vrchná časť dverí aj lakťová opierka. Nový Tucson je možné si objednať aj s 5 novými farbami karosérie a novou farbou interiéru Cypress Green. Prvé kusy nového Hyundai Tucson dorazia do slovenských predajní začiatkom júna.

Základná cena modelu Tucson vo verzii s motorom 1,6 T-GDi s výkonom 160 koní a výbavou Comfort je 27 990 eur. Táto jednotka vo výbave Style a automatom stojí 34 490 eur, na verziu s pohonom 4×4 zaplatíte 36 290 eur. Výbava N Line+ s benzínovým motorom stojí od 42 990 eur a s naftovým od 45 290 eur. Základná cena full-hybridu s výbavou Family je 35 290 eur, za výbavu Style s pohonom 4×4 zaplatíte 38 690 eur. Základná cena plug-in hybridu je 41 790 eur. Najvyššiu cenovku má plug-in hybridný Tucson s pohonom všetkých kolies vo výbave N Line+, a to 50 290 eur. Vybrali sme len tie najzaujímavejšie a najpredávanejšie verzie, jednotlivých kombinácií výbav a motorov je neúrekom, kompletný cenník nájdete na stránkach Hyundai.

Hyundai Tucson
Foto: Hyundai

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Počet hodnotení 22

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Hyundai
Predchádzajúci článokMazda CX-5 príde v novej generácii. Vieme, aký dostane pohon
Nasledujúci článokPodrobne o plánoch Hondy: Budúcnosť EV vydláždia hybridy