Domov SPRÁVY News Škoda s úplne novým dizajnom, takto budú vyzerať jej nové autá

Škoda s úplne novým dizajnom, takto budú vyzerať jej nové autá

Foto: Škoda

Škoda zverejnila siluetu nového modelu Elroq. Plne elektrické kompaktné SUV sa stane prvým sériovým modelom značky, ktorý si osvojí dizajnový jazyk Modern Solid.

Minimalistický exteriér kombinuje robustnosť a funkčnosť s autenticitou a zároveň evokuje pocit bezpečia a sily. Svetová premiéra modelu Elroq sa uskutoční na jeseň 2024. Elroq bude zároveň prvým zo zástupu šiestich nových elektromobilov, ktoré mladoboleslavská automobilka uvedie na trh v nasledujúcich rokoch.

Modern Solid

Oliver Stefani, šéfdizajnér značky, vysvetľuje: „Pre spoločnosť Škoda Auto je dizajn dôležitou súčasťou identity značky a súčasne je to aj jeden z kľúčových faktorov nášho úspechu. Neustály vývoj kľúčových dizajnových prvkov je náročná, ale zároveň vzrušujúca úloha. Z tohto dôvodu môj tím i mňa veľmi teší, že konečne môžeme predstaviť siluety prvého modelu značky Škoda, do ktorého sa už premietajú prvky nového dizajnového jazyka Modern Solid. Patrí medzi ne napríklad Tech-Deck Face a celkovo robustnejší vzhľad. Navyše je to prvé vozidlo v našom portfóliu, ktoré má na výrazne tvarovanom prelise kapoty umiestnený nápis Škoda. Niet pochýb o tom, že náš úplne nový model Elroq bude určovať nový smer a priťahovať pozornosť.“

Predná časť modelu Elroq bude charakterizovaná delenými svetlometmi. Svetelná línia ich hornej časti plynule prechádza do blatníkov. Kapota po novom nesie výrazný nápis Škoda. Ten odráža novú firemnú identitu. Tech-Deck Face, moderná a osobitá reinterpretácia tradičnej masky chladiča vozidiel Škoda, je výrazne horizontálne pretiahnutá. Veľké kolesá umocňujú robustnosť a spolu so špičkovými Matrix-LED prednými svetlometmi vozidlu dodávajú výrazný vzhľad.

Modulárna platforma MEB

Model Elroq bude už tretím modelom značky Škoda navrhnutým na modulárnej platforme MEB určenej pre elektromobily a vyvinutej koncernom Volkswagen. Škoda Elroq sa tak pripojí k modelom Enyaq a Enyaq Coupé a zároveň ako elektrický náprotivok modelu Karoq odštartuje novú modelovú éru českej automobilky v oblasti elektromobility. Novinka sa bude vyznačovať funkčnosťou, komfortom, veľkorysým priestorom v interiéri a výnimočnou praktickosťou v súlade s charakterom značky Škoda.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.4 / 5. Počet hodnotení 14

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Škoda
Predchádzajúci článokSuperb, Fabia alebo Passat. Vodiči týchto áut majú nárok na veľkú zľavu z PZP, ale…
Nasledujúci článokBMW odhalilo svoj nový Art Car. Čo poviete na pomaľované BMW M Hybrid V8 od Julie Mehretu?