Domov SPRÁVY News Predstavili najdynamickejší a najluxusnejší Jeep, príde aj do Európy

Predstavili najdynamickejší a najluxusnejší Jeep, príde aj do Európy

Foto: Jeep

Americká značka Jeep vstupuje do segmentu elektrifikovaných SUV odhalením svojho prvého vozidla s čisto elektrickým pohonom, ktorý bude dostupný v každom kúte sveta.

Jeep Wagoneer S bude mať dojazd takmer 500 kilometrov na jedno nabitie. Šialené zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy zabezpečí elektromotor s výkonom 600 koní a viac ako 800 Nm okamžite dostupného krútiaceho momentu. Pôsobivé výkonové referencie sa zatiaľ vzťahujú len na americké špecifikácie a americký trh. Dizajnéri a inžinieri značky Jeep upravili platformu STLA, aby prispôsobili konfiguráciu dĺžky, šírky, zavesenia a hnacieho ústrojenstva tak, aby boli nastavené špeciálne pre Jeep Wagoneer S a poskytovali okamžitý krútiaci moment a bleskové zrýchlenie.

Jeep Wagoneer S
Foto: Jeep
Batéria s kapacitou 100 kWh

Plne elektrický pohon všetkých štyroch kolies poskytuje vyváženú jazdnú dynamiku na ceste aj v rôznych podmienkach. Moduly elektrického pohonu (EDM) navrhnuté Stellantisom nezávisle poháňajú predné a zadné kolesá pre okamžitú odozvu krútiaceho momentu. Systém riadenia trakcie Selec-Terrain značky Jeep ponúka päť rôznych jazdných režimov: Auto, Sport, Eco, Snow, Sand. Aby sa zlepšil zážitok z jazdy a znížila sa celková hladina hluku, tím inžinierov Jeep zlepšil torznú tuhosť karosérie o 35 % v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi značky Jeep. Aby bolo nabíjanie pre zákazníkov nového Jeepu Wagoneer S rýchle a jednoduché, je vybavený efektívnou 400-voltovou, 100 kWh batériou, ktorá umožňuje majiteľom nabiť vozidlo z 20 % na 80 % za 23 minút.

Jeep Wagoneer S
Foto: Jeep

„Uvedenie plne elektrického Jeepu Wagoneer S predstavuje novú kapitolu v histórii značky Jeep,“ povedal Antonio Filosa, generálny riaditeľ značky Jeep. „Tento prvý globálny elektromobil, ktorý stavia na takmer storočí inovácií a dizajnu, predstaví úplne novej generácii majiteľov zážitok, ktorý je jednoznačne Jeep a 100 % elektrický vo všetkých smeroch. S novou energiou v rade vozidiel Jeep, od EV po V8, zákazníci nikdy nemali väčšiu slobodu pri výbere vlastného dobrodružstva.“

Foto: Jeep
Aerodynamika je kľúčovým prvkom pri dizajne elektromobilu

Dizajnéri a inžinieri značky Jeep si stanovili agresívne ciele na dosiahnutie optimálneho aerodynamického výkonu pre maximálnu efektivitu, dojazd a výkon pri zachovaní jeho ​​prémiového vzhľadu. Dôsledným testovacím a vývojovým procesom dosiahli koeficient odporu vzduchu 0,29.

Jeep Wagoneer S
Foto: Jeep

Zarovnané kľučky dverí vozidla a zadné krídlo pomáhajú viesť prúdenie vzduchu okolo auta. Okrem toho integrovaný systém krytov podvozku, trojrozmerne tvarované štrbiny predných pneumatík a dizajn bočných prahov plynule smeruje vzduch okolo pneumatík a do zadnej časti vozidla, čím sa dosiahne minimálny odpor vzduchu. To všetko prispieva k nižšej spotrebe elektrickej energie.

Foto: Jeep
Interiér

Interiér nového Jeepu očarí využiteľným priestorom na obrazovke s veľkosťou viac ako 45 palcov, exkluzívnou interaktívnou obrazovkou predného spolujazdca, remeselnými detailmi a elegantným vybavením.

Jeep Wagoneer S
Foto: Jeep

Lineárny kokpit, vychádzajúci z návrhových prvkov súčasnej generácie Jeep Grand Wagoneer, je plne digitálny s modernými ovládacími prvkami a rozhraniami. Za zmienku stojí aj vizuálne súvislý displej, ktorý sa tiahne po celej šírke prednej prístrojovej dosky s vínovočerveným prešívaním a ozdobným lemovaním z kovu. V celom interiéri je niekoľko nových detailov, vrátane volantu a prešívania. Elektronické otváranie dverí je pre značku Jeep novinkou. Dá sa ľahko aktivovať dotykom palca.

Jeep Wagoneer S
Foto: Jeep

Nový, plne elektrický Jeep Wagoneer S bude uvedený na trh najskôr v USA a Kanade. Od druhej polovici roku 2024 bude dostupný na trhoch po celom svete.

Foto: Jeep

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hodnotení 4

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Jeep
Predchádzajúci článokNa elektrinu prejde vyše 100 km. V BMW vylepšili plug-in radu 3
Nasledujúci článokVrak chceli predať ako leštenku. Najviac problémových áut pochádza z Nemecka

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here