Domov SPRÁVY News Na elektrinu prejde vyše 100 km. V BMW vylepšili plug-in radu 3

Na elektrinu prejde vyše 100 km. V BMW vylepšili plug-in radu 3

Foto: BMW

Tak ako sme nedávno písali o modernizovaných modeloch M3 a M3 Touring, ani tradičné verzie s pohonmi pre každodenné cestovanie neprišli skrátka. To znamená, že už druhá modernizácia prináša možno menej zmien, ale stále stojí za to sa o nich zmieniť. 

Spektrum farieb exteriéru dostupných pre nové BMW radu 3 Sedan a nové BMW radu 3 Touring pozostáva z dvoch nemetalických a siedmich metalických lakov. Nové prírastky do sortimentu zahŕňajú modrú metalízu Arctic Race Blue a červenú metalízu Fire Red. Výber voliteľných diskov kolies z ľahkej zliatiny víta aj atraktívne novinky. Vozidlá vybavené balíkom M Šport budú k dispozícii s novými 19-palcovými M diskami kolies z ľahkej zliatiny s dvojitým lúčovým dizajnom. Tieto kolesá si zákazníci môžu objednať buď v čiernej farbe Jet Black alebo v dvojfarebnom variante. Ponuka BMW Individual zahŕňa aj nové 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s dizajnom Y-spoke a dvojfarebnou povrchovou úpravou.

BMW radu 3
Foto: BMW
Nový volant

Pokročilé nové prvky boli zavedené aj do interiéru. Tie pomáhajú dodať kokpitu čistý a zredukovaný vzhľad. Prémiový charakter vozidiel sa prejavuje aj v kvalitných materiáloch a nových interiérových obkladových prvkoch. Voliteľný prístrojový panel Luxury vo farbe Sensatec má novú štruktúru povrchu a dekoratívne prešívanie v kontrastnej farbe. Oba modely sa štandardne dodávajú s prepracovaným športovým koženým volantom s viacuhlovým vencom v dvojramennom dizajne. Volant má osvetlené multifunkčné tlačidlá a radiace páčky.

BMW radu 3
Foto: BMW
Vylepšený PHEV

Plug-in hybridné modely BMW radu 3 majú vylepšenú vysokonapäťovú batériou piatej generácie BMW eDrive. Pri nezmenenom inštalačnom priestore sa využiteľný energetický obsah takmer zdvojnásobil na 19,5 kWh. Výrazne bol zvýšený elektrický dojazd, a to až na 101 kilometrov podľa WLTP. Prvé plug-in hybridné modely od značky BMW budú s novou nabíjacou jednotkou pre trojfázové AC nabíjanie so zvýšeným výkonom na 11 kW. Vysokonapäťovú batériu možno nabiť z 0 na 100 % za 135 minút. V ponuke sa nachádza aj Connected Home Charging pre solárne nabíjanie a nabíjanie s optimalizovanou záťažou.

BMW radu 3
Foto: BMW
Samozrejme aj nafta a benzín

Rôzne motory dostupné pre BMW radu 3 produkujú výkon od 110 kW/150 k až po 210 kW/286 k. K nim sa pridáva radový šesťvalcový benzínový motor s výkonom 275 kW (374 k) a radový šesťvalec s výkonom 250 kW (340 k), ktorý sa nachádza pod kapotou modelov M Performance. Šesťvalcový radový benzínový agregát aj všetky dieselové motory sú vybavené mild-hybridnou technológiou Za týmto účelom im 48 V štartovací generátor pridáva ďalších 8 kW (11 k).

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS BMW
Predchádzajúci článokNa Slovensku sú iba 4 kusy. Otestovali sme špeciálny Defender
Nasledujúci článokPredstavili najdynamickejší a najluxusnejší Jeep, príde aj do Európy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here