Domov SPRÁVY News Nástupca Lamborghini Huracán klope na dvere. Dostane šialený výkon

Nástupca Lamborghini Huracán klope na dvere. Dostane šialený výkon

Foto: Lamborghini

Životný cyklus Lamborghini Huracán sa pomaly chýli ku koncu a to znamená len jedno – príchod jeho nástupcu. Vieme, akú pohonnú jednotku dostane a teda je sa na čo tešiť.

Huracán prišiel na trh v roku 2014 a po úspešnej dekáde nastal pomaly čas, aby uvoľnil miesto novému modelu. Nástupca je zatiaľ zahalený rúškom tajomstva, no automobilka postupne odhaľuje jednotlivé informácie. Ako sa bude novinka volať, zatiaľ nevieme a Lamborghini na ňu odkazuje interným kódovým označením 634. Vieme však, že bude poriadne nadupaná a pôjde o hybrid.

Nová V8 a trojica elektromotorov

Pred pár dňami to na sociálnej sieti LinkedIn prezradil ten najpovolanejší, samotný šéf Lamborghini Stephan Winkelmann. „Konečne nastal čas predstaviť vám Lamborghini 634, hybridného nástupcu modelu Huracán, ktorý sa zaradí do našej ponuky vozidiel HPEV. Tento úplne nový model má rýdzo nový dizajn zo Sant’Agata Bolognese a bude vybavený motorom V8 s dvoma turbodúchadlami v kombinácii s hybridným systémom zahŕňajúcim tri elektromotory,“ uvádza Winkelmann vo svojom príspevku.

motor Lamborghini Huracán
Foto: Lamborghini

Je to pritom len niekoľko týždňov, odkedy Lambo predstavilo spomínanú novú V8-čku. Ide o agregát s objemom 4,0 litra, ktorý produkuje až 800 koní v rozmedzí 9 000 a 9 750 ot./min. Maximálne otáčky motora sú pritom na úrovni 10 000 ot./min., čo je hodnota, ktorú zvyčajne vidíme vo sfére pretekárskych vozidiel. Maximálny krútiaci moment zase činí 730 Nm a je dostupný v rozsahu 4 000 – 7 000 otáčok za minútu. To sú samo o sebe úchvatné čísla, no k spaľovaciemu motoru sa ešte pripojí aj sila elektrická.

Výkon okolo 900 koní

Zadný elektrický systém je umiestnený medzi spaľovacím agregátom a dvojspojkovou prevodovkou. Je schopný generovať vysoké hodnoty krútiaceho momentu a výkonu s maximálnymi hodnotami 300 Nm a 110 kW (150 k) pri 3 500 ot/min, pričom si zachováva kompaktné rozmery a nízku hmotnosť. Zvyšné dva elektromotory budú s najväčšou pravdepodobnosťou umiestnené na prednej náprave. Winkelmann vo svojom príspevku ďalej uvádza, že celkový systémový výkon by mal dosahovať okolo 900 koní. Len pre porovnanie, Huracán vo svojej najvýkonnejšej sériovej verzii produkuje „iba“ 640 koní a 600 Nm krútiaceho momentu.

Unveiling the Lamborghini 634: The Next Generation of Hybrid Power

Novinka bude debutovať už v auguste tohto roka a je ďalším míľnikom v programe „Direzione Cor Tauri“, ktorý vedie Lamborghini k postupnej elektrifikácii modelového radu. Tá začala v roku 2023 premiérou modelu Revuelto a pokračovala odhalením modelu Urus SE v apríli 2024.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJLinkedIn/Stephan Winkelmann
Predchádzajúci článokPrvá jazda s Daciou Duster, v TOMTO nemá konkurenciu
Nasledujúci článokVyskúšali sme Superb z Bratislavy, je lepší ako keď ho vyrábali Česi…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here