Domov SPRÁVY News Cesta po diaľnici sa zmenila na nočnú moru, vzácne Lambo zhorelo do...

Cesta po diaľnici sa zmenila na nočnú moru, vzácne Lambo zhorelo do tla (VIDEO)

Video zachytáva moment, keď idúce Lamborghini Aventador SVJ 63 začalo horieť. Čo je zlá správa a nešťastie pre jedného, môže byť dobrou správou pre druhých. Keďže toto vozidlo bolo vyrobené v limitovanom počte kusov, hodnota tých zvyšných vzrástla.

Cestujúci za kamerou sníma idúce Lamborghini Aventador SVJ 63, keď si zrazu všimne vychádzajúce plamene zo zadnej časti vozidla. Trúbením vodiča Lamborghini upozorní na blížiacu sa katastrofu. Ten svoj vzácny športiak stihne odstaviť na krajnici a z vozidla vystúpiť, škody sú však už nenávratné a auto zhorí do tla. Nie je presne známe miesto, kde bol tento požiar zaznamenaný, ale pravdepodobne ide o Čínu. Automobilka tento incident oficiálne nekomentovala.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Allan (@allanlambo)

Lamborghini Aventador SVJ bolo predstavené v roku 2018. Na Nordschleife dokáže zajazdiť kolo za 6 minút a 45 sekúnd, a to vďaka kombinácii výkonného motoru, nízkej hmotnosti a vyladenému podvozku. V zadnej časti je ukrytý 6,5-litrový dvanásťvalec s výkonom 770 koní a 720 Nm. Krútiaci moment prenáša na všetky štyri kolesá 7-stupňová sekvenčná prevodovka. Celková hmotnosť Aventadoru SVJ je 1 525 kg. Talianskym inžinierom sa podarilo upraviť aj pomer výkonu a váhy tak, aby vychádzal na 1,98 kg/1 k. Vďaka redukcii váhy dokáže akcelerovať z 0 na 100 km/h v priebehu 2,8 sekundy. Maximálna rýchlosť vozidla je 350 km/h. Azda najdôležitejším vylepšením variantu Super Veloce Jota je prepracovaná aerodynamika, vďaka ktorej sa podarilo zvýšiť prítlak na oboch nápravách až o 40 %.

Foto: Lamborghini

Lamborghini postavilo len 900 exemplárov, z toho 63 vozidiel tvorilo sériu SVJ 63 odkazujúcu na rok založenia automobilky. Základná cena v tom čase činila 350-tisíc eur bez dane.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJInstagram/Allanlambo
Predchádzajúci článokDo fabriky naliali 2 miliardy, teraz vyprodukovala prvé auto
Nasledujúci článokNa Slovensku sa začal predávať „elektromobil,“ ktorý dotankujete za 2 minúty

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here