Výborný výsledok „vyjazdil“ v krajine vychádzajúceho slnka v skorých ranných hodinách slovenský pretekár Maťo Homola, keď sa mu po štarte z 9. miesta podarilo prepracovať na siedme.

Nádeje, že Peugeot 308 WTCR belgického tímu DG Sport Competition bude na tomto okruhu fungovať, priniesol Maťo Homola už vo včerajšom prvom voľnom tréningu, kde dokázal zajazdiť najrýchlejší čas z celého štartovného poľa. “Je to super pocit! Dnes je pred nami ešte dlhý deň, verím, že sa podobné výsledky podarí udržať aj v kvalifikáciách,” povedal po prvom tréningu Maťo. Druhý tréning už nebol pre Maťa taký úspešný, na najrýchlejších jazdcov strácal 2 sekundy, preto ešte spoločne s tímom hľadali to správne nastavenie.

Kvalifikácia do víkendových pretekov už ukázala reálnu rýchlosť jednotlivých jazdcov. Maťo v nej nakoniec zajazdil 10. najrýchlejší čas so stratou 0,782 sek na najrýchlejšieho, ktorým bol tentokrát jeho tímový kolega. Neskôr nasledovala ďalšia, trojfázová kvalifikácia, v ktorej sa Maťovi, žiaľ, nepodarilo dostať do druhej fázy, keď vo svojom druhom rýchlom kole trafil bariéru z pneumatík vo vnútri zákruty a nedokázal tak zlepšiť svoj čas. Výsledný čas stačil len na 15. miesto, no strata na najrýchlejšieho bola len 0,679 sek, čo dokazuje vysokú mieru vyrovnanosti štartovného poľa.

Sobotňajšie preteky štartoval Maťo nakoniec z 9. miesta, kvôli penalizáciám viacerých jazdcov za pochybenia vo včerajšej kvalifikácii. Maťo dokázal výborne odštartovať a hneď sa dostal pred Erlachera (Honda), ktorý štartoval na 7. priečke. V tej chvíli sa Maťo pohyboval za Tarquinim (Hyundai), no už na cieľovej rovinke prvého kola sa dostal aj pred neho. Následne boli preteky poznačené dvomi výjazdami neutralizačného vozidla a Maťo ich, hoci sa snažil tlačiť na pred ním jazdiaceho Vernaya (Audi) dokázal dokončiť na výbornom siedmom mieste. “Som veľmi šťastný z tohto výsledku a je to príjemný pocit, byť v TOP 10. Zajtra sú pred nami ďalšie dvoje preteky, škoda tej včerajšej kvalifikácie, keďže budem štartovať až z 15. priečky, no zato by som si mohol dobre zapredbiehať,” dodal po pretekoch Maťo Homola.

Po siedmej pozícii v sobotňajších úvodných pretekoch obsadil člen belgického tímu DG Sport Competition na svojom Peugeote 308 v nedeľu 20. a 15. miesto. Najmä posledná jazda bola pre bratislavského rodáka náročná, pretože sa musel popasovať s poškodeným autom.

 Zdroje: MH | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTest Škoda Octavia 1,5 TSI, ako funguje s dvomi valcami?
Nasledujúci článokFord chystá 4-dverový Mustang. Mohol by byť odpoveďou na rodinnú zábavu!