Vlani v októbri debutovala Honda na autosalóne v Tokiu úplne nový model Jazz. Prišla s odvážnym vzhľadom a hnacou sústavou, výlučne podporujúcou hybrid. Bude z nej niekedy Type R?

Aj vďaka šikovným rukám grafikov si môžeme aspoň okrajovo predstaviť, čo by mohol Jazz v budúcnosti ponúknuť. Type R by vyzeral oveľa agresívnejšie ako jeho štandardný súrodenec, a to aj vďaka novému prednému nárazníku s masívnymi otvormi na prívod vzduchu. Predný a zadný spojler z uhlíkových vlákien v spojení s veľkými kolesami by priniesol niečo, načo sme pri Honde (hlavne vďaka novému Civic-u) určite pripravený.

Honda Jazz Type R
Zdroj: X-Tomi Design

Uzrie takýto Type R svetlo sveta?

Viac pravdepodobné je, že budú benzínky rozdávať palivo zadarmo. Honda totiž nehlási žiadne plány na vytvorenie miniatúrneho modelu Type R, no človek nikdy nevie. Vďaka grafickému “konceptu” spoločnosti X-Tomi Design si dokážeme aspoň predstaviť, ako by to mohlo vyzerať.

Okrem charakteristického dizajnu by určite pribudlo vylepšené odpruženie a zvýšený výkon, čo by jednoznačne vyznamenalo Jazz Type R na pomyselné výslnie drobného segmentu. Čím menšie auto, tým viacej zábavy? Svoje by Vám vedeli povedať kolegovia, ktorý mali možnosť otestovať Abarth 595 Competizione.

Honda Jazz Type R
Zdroj: štartstop.sk

Pokiaľ ste mali možnosť stretnúť ho na cestách, určite ste si všimli, že sa jedná o veľmi zaujímavé auto. Upravený predný nárazník, neovládateľne veľký zadný difúzor (na to aké je to auto malé) a v prípade testovaného modelu aj krikľavo zelená farebná kombinácia karosérie s čiernymi doplnkami, či 17“ kolesami. A keď u nás zabodovala takáto výrazná kreatúrka, prečo by mal byť Jazz Type R niečo menej?

Čo ponúkne nový Jazz v skutočnej verzii?

Jazz sa bude v Európe predávať len s hybridným hnacím ústrojenstvom, ktoré má poskytnúť výnimočnú zmes silných a výkonných jazdných vlastností a pôsobivej spotreby paliva. Tento systém je vyvinutý špeciálne pre Jazz. Technológia Honda Sensing poskytne komplexný balík bezpečnostných funkcií.

Honda Jazz Type R
Zdroj: Honda

Systém je rozšírený o novú širšiu kameru s vysokým rozlíšením, ktorá nahrádza predchádzajúcu zostavu kamery s radarom. Vďaka tomu sa zlepšilo povedomie o okolí vozidla vrátane rozpoznania okrajov bez obrubníkov alebo označení krajnice. Predaj novej Hondy Jazz je naplánovaný na leto 2020.

TEST Opel Astra 1,4 Turbo CVT – fakt celkom slušné auto

Zdroj: X-Tomi Design

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTEST Kia Ceed 1.0 T-GDi, skutočne veľa muziky za málo peňazí
Nasledujúci článokElegantná, robustná a hybridná: Nová Kia Sorento