Domov SPRÁVY News Nissan Patrol Nismo prinesie atmosférický osemvalec a obrovskú masku

Nissan Patrol Nismo prinesie atmosférický osemvalec a obrovskú masku

Nissan Patrol Nismo prinesie atmosférický osemvalec a obrovskú masku

Nissan predstavil faceliftovanú verziu Nissanu Patrol Nismo. Zachováva si obrovský atmosférický osemvalec a obrovskú masku.

Trh s automobilmi na Blízkom východe sa výrazne odlišuje od toho európskeho. A práve vďaka tomu si ešte aj v roku 2021 môže Nissan dovoliť produkovať obrovské autá s obrovskými motormi a navyše bez turba. Na arabský trh čoskoro príde faceliftovaná verzia Nissanu Patrol Nismo, ktorý má pod kapotou 5,6-litrovú V8.

Na prvý pohľad však upúta obrovská maska chladiča s 3D grafikou včelích plastov, ktorú v Nissane nazývajú „V-Motion“. Nové sú aj svetlometmi, ktoré vrcholovému Patrolu dodávajú dávku agresivity. Prepracovaný bol aj zadný nárazník, ktorý obsahuje aj LED hmlové svetlo. Jeho dizajn bol podľa Nissanu inšpirovaný továrenským monopostom Formuly E.

Po stranách predného nárazníka sú umiestnené špeciálne otvory, ktoré podľa automobilky výrazne znižujú vztlak. O tom, že ide o vrcholnú verziu Nismo, hovorí tradičná červená línia, ktorá dookola obchádza celé auto. Čerešničkou na torte je sada dvojfarebných 22-palcových diskov z ľahkej zliatiny, ktoré sú o 4,5 kg ľahšie ako tie predošlé.

Atmosférický vidlicový 8-valec s objemom 5,6 litra produkuje výkon 316 kW (430 koní), čo predstavuje nárast o 30 koní, a krútiaci moment 560 Nm. Mimochodom, tento motor majú na svedomí tí istí štyria remeselníci Nissanu Takumi, ktorí boli poverení ručnou výrobou motorov pre R35 GT-R v Yokohame. Zmeny sa udiali aj na podvozku, k dispozícii je prepracovaná sada tlmičov Bilstein. Tu je dôležité dodať, že Patrol si aj v roku 2021 zachováva tradičnú rámovú konštrukciu.

Vo vnútri je nenápadný volant s doplnkami z uhlíkových vlákien obšitý Alcantarou. Koža a Alcantara dominujú celej kabíne a kde-tu si pozorné oko môže všimnúť aj logo Nismo. Hoci to tlačová správa explicitne neuvádza, predpokladá sa, že aj Nismo verzia uvezie pohodlne siedmich pasažierov, rovnako, ako minulá generácia.

A teraz sa dostaneme k tej smutnej časti. V Európe, pochopiteľne, nebude Patrol Nismo k dispozícii. V Spojených arabských emirátoch si za novinku Nissan vypýta 385 000 dirhamov, čo je zhruba 90-tisíc eur. Ceny sa však budú mierne líšiť „od trhu k trhu“, tvrdí automobilka. Severoamerická verzia, ktorá sa predáva pod názvom Armada, má pod kapotou rovnakú 5,6-litrovú V8, no Nismo úprav sa dočkajú len trhy na Blízkom východe.

Zdroj: carthrottle / startstop

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokKoľko áut svet vyprodukoval v roku 2020? Bude to stačiť ?
Nasledujúci článokLexus LF-Z koncept – zdvihne vlajku značky na vrchol ?