Na ženevskom autosalóne sa nachádzalo množstvo noviniek, krásnych a niekedy až bizarných áut. Výnimkou v bizarnosti nie je ani úpravca Mansory. Tí doniesli na výstavisko desať automobilov a z toho jeden vyzeral ako upravený pre armádne účely.

Nemeckého úpravcu, spoločnosť Mansory, nie je potrebné nejak špeciálne predstavovať. Každý, kto sa pohybuje vo svete automobilizmu a zaujímajú ho autá, vie, že táto spoločnosť spraví pre svojho zákazníka úplne čokoľvek.. Veď ako sa hovorí – “Náš zákazník, náš pán”. Vďaka neoblomnej kreácií ľudí má tento úpravca na svedomí množstvo priam fascinujúcich kreácií, ktoré sa premávajú po svete.

Napríklad toto Bugatti Veyron 16.4 je auto zákazníka úpravcu. Majiteľ dal zvolenie na jeho vystavenie priamo v stánku značky Mansory. Vyzerá veľmi zaujímavo, ako keby majiteľ chcel na auto nalepiť maskáčovú fóliu, ktorých po svete behá veľmi veľa. To je však omyl. Toto auto má totiž úplne novú karosériu.

Tento vzor je daný novou technológiou vkladania uhlíkových komponentov, ktorý je aj špecificky pomenovaný – Marble Collage (mramorová koláž). Na aute je všetko kompletne nové, takže sa menili aj detaily, ktoré automobil iba vylepšili. Napríklad strešné a bočné vstupy vzduchu, ktoré privádzajú vzduch k brzdám a motoru. Tie majú upravený tvar a môžu tak pohlcovať viac vzduchu. Nové je taktiež aj zadné krídlo alebo difúzor. Zaujímavé je taktiež aj modifikované LED denné svietenie usadené do predného nárazníka. Novinkou sú taktiež kolesá, ktoré majú špeciálne navrhnutý tvar výhradne pre tento model. Dokážu tak privádzať viac vzduchu k masívnym brzdám, ktoré sa za nimi nachádzajú.

V interiéri je použitý rovnaký druh karbónu, biela koža a ambientné osvetlenie. Toto spojenie dodáva krásnu kulisu k vonkajšiemu vzhľadu a je jednoducho pripravený do boja. Cena žiaľ nie je nikde uvedená. To nový majiteľ automobilu neschváli. Ako je však vidno na tomto aute, jeho vzťah k peniazom je určite pozitívny, čo hovorí aj logo značky Bugatti na chladiči pozostávajúce z diamantov.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJmansory.com
Predchádzajúci článokVodíková revolúcia?
Nasledujúci článokNový Ford Mustang s technológiami, vďaka ktorým budete obľúbení