Domov SPRÁVY News Interiér nového Kodiaqu odhalený, dominuje mu obrovský…

Interiér nového Kodiaqu odhalený, dominuje mu obrovský…

Internetom koluje prvá fotka interiéru novej Škody Kodiaq. Špionážny záber odhalil nielen obrovský displej, ale čiastočne aj dizajn prednej masky novinky.

Tak z tohto v Mladej Boleslavi nebudú mať radosť. Na internet sa totiž dostal záber jednej z najočakávanejších noviniek roka. Pochopiteľne, máme na mysli novú, druhú generáciu modelu Škoda Kodiaq, ktorá sa na trh dostane s modelovým rokom 2024 a stále čaká na svoju oficiálnu premiéru.

Displej odhalil aj prednú masku

Len pred pár dňami nám Škoda predstavila niekoľko detailov ohľadom pripravovanej novinky a už tu máme aj predčasné odhalenie jej interiéru. Teda, aspoň čiastočne. Nový Kodiaq bol totiž zahalený v kamufláži nielen zvonka, ale aj zvnútra. Skryť sa však nepodarilo obrovský displej infotainmentu s uhlopriečkou 12,9 palca, ktorý interiéru absolútne dominuje. Či sa budú všetky jeho funkcie ovládať len pomocou dotykovej obrazovky alebo nový Kodiaq dostane aj zopár konvenčných tlačidiel na ovládanie aspoň základných funkcií, je však nateraz otázne. Prikláňame sa však k druhej možnosti. Drvivá väčšina zákazníkov totiž stále uprednostňuje fyzické tlačidlá a Škoda ich so svojim Simply Clever mottom rozhodne nebude chcieť sklamať.

Škoda Kodiaq 2024
Zdroj: Motor1

Pozorným čitateľom však určite neunikol ani detail na spomínanom displeji. Na ňom je totiž zobrazený 3D model nového SUV. Nechcene tak Škoda poodhalila aj prednú časť druhej generácie Kodiaqu. Tá sa však od tej súčasnej nejakým radikálnym spôsobom nelíši a trochu dokonca pripomína aj elektrický Enyaq. Evokuje skôr pocit faceliftu než kompletne novej generácie. Záber od automobilových paparazzov okrem toho odhaľuje aj dvojramenný volant, za ktorým sa nachádza digitálny, 10,25-palcový prístrojový štít.

Zdroj: Motor1
Čo o Kodiaqu 2024 s istotou vieme?

Novinka sa oproti predchodcovi natiahne o 61 milimetrov na 4758 mm a zároveň sa predĺži aj rázvor na 2791 mm. Opäť budú v ponuke päť- aj sedemmiestne konfigurácie, pričom druhá z nich ponúkne v porovnaní s prvou generáciou o 15 mm viac priestoru nad hlavou pre cestujúcich v treťom rade. Dvojradový model so sklopenými zadnými sedadlami bude mať na druhej strane objem batožinového priestoru až 910 litrov, teda o 75 litrov viac ako doteraz.

Všetky varianty nového Kodiaqu sa budú ponúkať výlučne so sedemstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou, s výnimkou plug-in hybridu. Elektrifikovaný model totiž dostane šesťstupňovú prevodovku DSG a pôjde o vozidlo výlučne s predným pohonom. Na výber však budú aj verzie s pohonom 4×4 a ako benzínové, tak aj dieselové motorizácie.

Nový Kodiaq nám Škoda odhalí už na jeseň tohto roka, kedy by mal debutovať aj nový Superb. Pravdepodobne si však mladoboleslavská automobilka vyhradí pre každý model samostatný deň.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokBMW potvrdilo vývoj M5 Touring: pochová Audi RS6?
Nasledujúci článokToto sú najlepšie miesta na túru v roku 2023