Domov SPRÁVY News BMW potvrdilo vývoj M5 Touring: pochová Audi RS6?

BMW potvrdilo vývoj M5 Touring: pochová Audi RS6?

Výkonný sedan BMW M5, ktorý bol potvrdený aj v aktuálnej generácii, sa dočká verzie kombi. Potvrdila to divízia BMW M.

BMW M5 Touring naposledy vyšiel v generácií E61 s legendárnym motorom V10 s výkonom 507 koní. Aktuálne nám BMW M poskytuje kamuflážové pohľady na chystajúcu sa praktickejšiu novinku BMW M5. Na dverách je nápis elektrifikované vozidlo. Interné označenie M5 Touring ponesie G99 a vieme aj pár veľmi zaujímavých detailov.

Premiéra novej generácie BMW radu 5 je už za nami a cez víkend si aj slovenskú premiéru novinka odbila v Čunove. Nemci neotáľali a spolu so spaľovacími motormi rovno predstavili aj elektrifikovanú verziu i5. Čo sa týka spomínaných spaľovacích motorov, v ponuke zatiaľ sú 520i a 520d. Trojlitrové šesťvalce s hybridnou technológiou nás budú čakať neskôr, no tešiť sa na nich predbežne môžeme. Zatiaľ však vieme, ako bude vyzerať iba sedanová verzia bestselleru, kombi ostáva zahalené rúškom tajomstva. To, čo sa však ukázalo na záberoch spred niekoľkých hodín, je však o dosť zaujímavejšie.

BMW nám totiž poodhalilo, na čom ich divízia M aktuálne pracuje. M5 vo verzii Touring. Okrem spomínanej generácie E61 sa Touring do portfólia automobilky nezmestil. BMW radu 5 F10 a F90 tak ostali iba ako sedanové verzie vrcholu radu 5. Prednedávnom sme všetci jasali, keď sme sa dočkali vôbec prvého počinu BMW M3 Touring a o pár mesiacov nás BMW navnaďuje na svoju tretiu verziu M5 Touring.

Testovanie v meste a na okruhu

BMW M5 Touring by sa do ponuky malo dostať už v roku 2024 a nemecká automobilka tak bude mať v danom roku hneď dva ostré kombíky. Rodinný superšport by mal byť poháňaný hybridnou technológiou z modelu XM Red Label a teda maximálny výkon sústavy s V8 pod kapotou bude niekde okolo 750 koní.

https://www.instagram.com/p/Ct8-Z51oRgt/

Technické detaily si BMW, pochopiteľne, necháva pre seba. V najbližších dňoch však testovacie prototypy majú v pláne vyraziť na cesty. Ak sa teda budete pohybovať v blízkosti Mníchova, prípadne Nürburgringu, máte veľkú šancu toto auto stretnúť. V Zelenom pekle sa bude BMW snažiť optimalizovať novinku tak, aby malo potrebné športové výkony na okruhu spojené s komfortnou jazdou v meste.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokPočet registrácií nových automobilov v EÚ opäť vzrástol
Nasledujúci článokInteriér nového Kodiaqu odhalený, dominuje mu obrovský…