Domov SPRÁVY News Čo za amatérov to púšťajú za volant? Vodič poškodil prototyp AMG po...

Čo za amatérov to púšťajú za volant? Vodič poškodil prototyp AMG po hlúpej chybe

Jedným zo stoviek športových áut, ktoré sa uplynulý víkend objavili na Festivale rýchlosti v Goodwoode, bol aj maskovaný prototyp druhej generácie Mercedesu AMG GT Coupé. Konkurent Porsche 911 divákov zaujal hutným zvukom benzínového motora, ale z dohľadu verejnosti napokon odchádzal so šrámami na karosérii.

Na trati zaujal divákov vrtiacimi bokmi, čomu dopomohol aj navlhnutý asfalt. Avšak po skončení oficiálnej časti vodič zjavne nemal dosť a pred divákmi chcel vozidlo predviesť aj klasickými “šiškami”. Technika jazdy, keď sa vozidlo točí dokola, je absolútnym základom driftovania. Je to vlastne to úplne prvé, čo sa začnete učiť, ak sa niekedy rozhodnete navštíviť školu driftu. Na tento prvok nepotrebujete veľa priestoru, stačí vám dokonca miesto menšie ako je polomer otáčania daného vozidla. S automobilom s pohonom zadných kolies jednoducho vytočíte volant do strany do dorazu a prišliapnete plyn na podlahu. Auto sa začne za sprievodu kvílenia pneumatík a dymu točiť okolo vlastnej osi.

Na videu nižšie je vidieť, že takto postupoval aj vodič Mercedesu, ale v jednom momente nepochopiteľne ubral plyn. Následne, keď chcel opätovne dostať auto do driftu, už nemal dostatok priestoru na otočenie a vyšiel na malý svah. To však úplne stačilo na to, aby mierne poškodil prednú časť auta a určite aj svoje ego. Veď posúďte sami.

2024 Mercedes-AMG GT CRASH at Goodwood FOS!

V konečnom dôsledku to vodiča až tak mrzieť nemusí, pretože väčšina vývojových prototypov je po skončení testovania zošrotovaná. Takýto osud pravdepodobne čaká aj vozidlo, ktoré sa predviedlo v Goodwoode. Oveľa väčšie vrásky na čele spôsobil svojim nadriadeným jazdec, ktorý na trati havaroval s Hyundaiom RN22e. Ten bol totiž pravdepodobne len jediný na svete.

Elektromobil za milióny v plnej rýchlosti narazil do balíkov slamy. Začal horieť?

Druhá generácia športového kupé

Premiéra druhej generácie športového kupé Mercedes-AMG GT je už za dverami. V AMG vyvíjali GT Coupé a model SL spoločne, čo znamená, že obe vozidlá budú zdieľať mnohé komponenty. Avšak kým SL je ladené skôr luxusným smerom, GT Coupé bude výrazne športovejšie orientované. V Goodwoode sa predstavil maskovaný kus, ktorému nebol vidieť žiadny nabíjací port. Mercedes tak uvedie na trh pravdepodobne aj čisto spaľovaciu verziu, ktorej budú sekundovať plug-in hybridy.

Mercedes už produkčnú verziu modelu AMG GT predstavil tým, ktorí za to boli ochotní zaplatiť 450 eur. Súkromné podujatie sa konalo od 10. do 13. júla. Účastníci mali tiež možnosť vidieť fabriku, v ktorej sa automobil bude vyrábať. Mercedes zatiaľ oficiálne dátum premiéry novinky nezverejnil. K videniu by však mohol byť na septembrovom autosalóne v Mníchove.

Tento rok bolo tých búračiek v Goodwoode viac

https://youtu.be/TuM73S3Wk7I

Porsche 911 GT1-98 Crash at Goodwood Festival of Speed Hillclimb 2023

https://youtu.be/QE-oMYdGNUA

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 1 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokBugatti Veyron oslavuje svoju plnoletosť prvými renováciami
Nasledujúci článokHyundai Santa Fe radikálne mení tvár