Domov SPRÁVY News Cesta do Le Mans o príbehu filmového Steva Jobsa sa dá pozrieť...

Cesta do Le Mans o príbehu filmového Steva Jobsa sa dá pozrieť online

Cesta do Le Mans je 90-minútový dokument sledujúci cestu hollywoodskej hviezdy Michaela Fassbendera od jeho detského sna až po štart na najväčších 24-hodinových pretekoch sveta. Na svojej ceste s Porsche k 100. výročiu vytrvalostnej klasiky zažije nemecko-írsky herec horskú dráhu emócií – od najvyšších vrcholov až po tie najhlbšie pády. 

Michael Fassbender od detstva sníval o pretekaní. Tento 46-ročný rodák z Heidelbergu podniká prvé kroky k splneniu tohto želania v roku 2018. Americký herec Patrick Dempsey, ktorý sám za volantom Porsche trikrát zdolal Le Mans, ho spojil s automobilkou Porsche. S podporou stuttgartského výrobcu športových áut sa filmová hviezda nominovaná na Oscara za stvárnenie Steva Jobsa v rovnomennom filme učí, ako zaobchádzať s pretekárskym autom v Porsche Racing Experience, Porsche Sports Cup a napokon aj v European Le Mans Series (ELMS). Hneď od začiatku jeho cestu zaznamenávajú kamery.

Cesta do Le Mans
Foto: Porsche
Bez kamier ani na krok

Chceli sme sa podeliť o jeho motoršportovú cestu so svetom. Preto sme od prvej sekundy vytvorili sériu obsahu okolo Michaelovho sna,“ vysvetľuje Oliver Hoffmann, riaditeľ marketingovej komunikácie v Porsche. „Bolo nám jasné, aký veľký a silný je jeho sen. Naplniť ho vyžaduje tvrdú prácu. Michaela sme podporovali a sprevádzali na každom kroku. V každej epizóde ‘Road to Le Mans’ môžete cítiť vášeň a odhodlanie.

Michael Fassbender, ktorý sa objavil aj v trhákoch ako „X-Men“ alebo „Inglourious Basterds“, dočasne odložil svoju filmovú kariéru na druhú koľaj a s chuťou sa vrhol na pretekárske dráhy na plný plyn. „Bola to úchvatná cesta,“ hovorí Sebastian Borowski, projektový manažér filmu. „Aj keď bolo niekedy ťažké mať neustále pri sebe kameru. Nezáleží na tom, či bol deň úspešný alebo katastrofálny, Michaelova ochota podeliť sa s nami o jeho najosobnejšie momenty robí zo série to, čím je – autentický pohľad do zákulisia na úžasnej ceste k naplneniu detského sna.

Foto: Porsche
Nešlo to vždy ľahko

V jednom momente sa však Fassbenderov sen zmenil na nočnú moru. Po troch rokoch príprav sa v roku 2022 konečne pustil do pretekov 24 hodín Le Mans v Porsche 911 RSR a nechtiac sa zaplietol do chaosu niekoľkých nehôd. „Výsledok pretekov bol pre tím a najmä pre Michaela mimoriadne triezvy, aj keď sa posádke po dlhých opravách podarilo prísť do cieľa. Hoci ho zrazili, dostal sa späť nahor. Bolo jasné, že to chce skúsiť znova,“ spomína Sebastian Borowski.

12. júna tohto roku, na 100. výročie 24 hodín Le Mans, sa Michael Fassbender opäť postavil na štartový rošt v Sarthe. Fassbender, ktorý spojil svoje sily so závodným jazdcom Richardom Lietzom z Rakúska a Martinom Rumpom z Estónska, predviedol dobrý výkon. „Preteky podčiarkli, že urobil neuveriteľný pokrok nielen v športovom, ale aj mentálnom zmysle,” pripomína Borowski.

Cesta do Le Mans
Foto: Porsche
K pozretiu na YouTube

nto pôsobivý pokrok sa stal merateľným: Fassbenderovo najrýchlejšie pretekárske kolo za volantom Porsche 911 RSR s výkonom 378 kW (515 k) bolo takmer o štyri sekundy rýchlejšie ako jeho čas z predchádzajúceho roka. Prvý raz tak zaútočil pod hranicu 4 minút, čo je pre vozidlá kategórie GT na 13,626 kilometrovom okruhu zlomová hodnota. „Mal odvahu, mal veľký sen a nenechal sa odradiť neúspechmi,“ hovorí Oliver Hoffmann. „Práve vďaka tomu bol projekt taký skvelý. Našťastie sme zachytili od prvého dňa všetky dôležité momenty a teraz ich môžeme ponúknuť divákom na celom svete. Dúfam, že povzbudíme ľudí, aby išli za svojimi snami a plnili si ich.

90-minútový dokument sleduje pretekársku cestu Michaela Fassbendera s Porsche od roku 2018 do roku 2023. Film je vyvrcholením série vysielanej na YouTube, ktorá so svojimi 33 epizódami počas štyroch sezón vygenerovala kumulatívne 100 miliónov videní. Film si môžete bezplatne pozrieť od 17. novembra na YouTube kanáli Porsche.

Michael Fassbender: Road to Le Mans – The Film

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokSubaru Forester: podrobnosti o 6. generácii
Nasledujúci článokNeuveríte, čo spravil slovenský moderátor. Toto si nedovolil ani Jeremy Clarkson